Nowy serial z Jimem Carreyem w HBO GO

10 września w HBO GO pojawi się "Kidding", nowy serial komediowy z Jimem Carreyem w roli głównej i w reżyserii Michela Gondry'ego. Panowie wcześniej stworzyli wspólnie obraz "Zakochany bez pamięci".
Głównym bohaterem serialu "Kidding" jest Jeff, znany jako Pan Pickles (Jim Carrey) - legendarny prezenter dziecięcych programów telewizyjnych. Mężczyzna jest wzorem mądrości i dobroci życiowej zarówno dla najmłodszych widzów, tych o dopiero kształtujących się umysłach, jak i ich rodziców, którzy wychowali się na jego programach. Kiedy sytuacja rodzinna Jeffa zaczyna się mocno komplikować, bohater przekonuje się, że w sytuacji kryzysowej, która go coraz bardziej przerasta, wskazówek postępowania nie znajdzie w bajkach i przypowieściach. W efekcie dobry człowiek zanurzony w okrutnym świecie zaczyna odchodzić od zmysłów, co jednocześnie jest źródłem komizmu i chwyta za serce.

Z czasem Jeff zaczyna buntować się przeciw regułom ustalonym przez producenta wykonawczego, Seba (Frank Langella), w prowadzonym przez niego programie. Ten obawia się, że stan psychiczny telewizyjnej gwiazdy nieodwracalnie może zniszczyć markę, jaką razem stworzyli, w związku z czym dyskretnie zaczyna przygotowywać się do wymiany prowadzącego. W tym samym czasie Deidre (Catherine Keener), która kieruje działem lalkarskim, boryka się z własnymi prywatnymi i zawodowymi problemami.

Obok Jima Carreya, w pozostałych rolach w serialu "Kidding" występują: nominowany do Nagrody Akademii Filmowej, Emmy i Złotych Globów Frank Langella ("Frost/Nixon"), nominowana do Oscara, Emmy i Złotych Globów Catherine Keener ("Kto się odważy", "Uciekaj!"), Judy Greer ("Married") oraz Cole Allen. W serialu gościnnie występują Justin Kirk ("Trawka") i Ginger Gonzaga ("Umrzeć ze śmiechu").

Pomysłodawcą i producentem wykonawczym serialu jest Dave Holstein ("Trawka", "Dorastająca nadzieja"), który napisał scenariusz pilotażowego odcinka i pełni obowiązki showrunnera. Pozostałymi producentami serialu są: Michel Gondry - jednocześnie reżyser kilku odcinków serialu, włącznie z pierwszym, Jim Carrey, Michael Aguilar ("Umrzeć ze śmiechu"), Roberto Benabib ("Trawka"), Raffi Adlan ("The Green Hornet"), nominowany do nagrody Emmy Jason Bateman ("Bogaci bankruci") i Jim Garavente ("Szkoła życia"). Produkcja powstaje na zlecenie stacji Showtime.

Serial Kidding składać się będzie z 10 półgodzinnych odcinków. Premiera pierwszego odcinka produkcji odbędzie się w HBO GO 10 września, czyli dzień po amerykańskiej premierze.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 czerwca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło