Film

"Aquaman" nadal na czele

"Aquaman" to nadal najchętniej oglądany film w USA.
W filmie "Aquaman" grają Jason Momoa jako tytułowy bohater, Amber Heard jako jego żona Mera, Nicole Kidman jako matka Aquamana, Temuera Morrison jako ojciec i Willem Dafoe jako jego doradca, dr Nuidis Vulko. Ponadto Patrick Wilson wystąpi w roli złego brata imieniem Ocean Master oraz Yahya Abdul-Mateen II w roli klasycznego czarnego charakteru imieniem Black Manta. Dolph Lundgren wcieli się w króla Nereusa, który twierdzi, że Mera należy do niego i chce zabić Aquamana a Ludi Lin gra przywódcę armii Atlantis znanej Men-of-War i zaufanego sprzymierzeńca Aquamana. Za reżyserię odpowiada James Wan.

W trzy dni produkcja przyniosła 51 milionów dolarów. Jak do tej pory w USA film zarobił 188 milionów, a na całym świecie już imponujące 748 milionów dolarów.

Pierwsza nowość to obraz "Vice". Christian Bale znowu bardzo przytył by wcielić się w Dicka Cheneya. Bill Pullman portretuje Nelsona Rockefellera, przez 14 lat burmistrza Nowego Jorku, a także wiceprezydenta za kadencji Geralda Forda, który obejmował stanowisko w latach 1974-1977. Dick Cheney był wówczas szefem sztabu Forda. W obsadzie znaleźli się również Steve Carell (jako sekretarz obrony Donald Rumsfeld), Amy Adams (jako Lynne Cheney), LisaGay Hamilton (jako Sekretarz Stanu, Condoleezza Rice) oraz Sam Rockwell jako George W. Bush. Film przyniósł 7,8 milionów dolarów.

Ostatnia nowa produkcja w zestawieniu to "Holmes & Watson". Tym razem znana wszystkim historia stworzona przez Arthura Conana Doyle'a została przedstawiona w komediowy sposób. Sherlock Holmes i dr Watson w wydaniu Willa Ferrella i Johna C. Reilly bardziej przypominają Johnny'ego Englisha. W komedii grają także Rebecca Hall jako dr Grace Hart, Kelly Macdonald jako pani Hudson, Ralph Fiennes jako Moriarty i Hugh Laurie jako Mycroft. Film zarobił podczas weekendu 7,3 miliona dolarów.

1. "Aquaman" - 51,6 mln dolarów
2. "Mary Poppins powraca" - 28 mln dolarów
3. "Bumblebee" - 20,5 mln dolarów
4. "Spider-Man Uniwersum" - 18,3 mln dolarów
5. "Przemytnik" - 11,8 mln dolarów
6. "Vice" - 7,8 mln dolarów
7. "Holmes & Watson" - 7,3 mln dolarów
8. "Teraz albo nigdy" - 7,2 mln dolarów
9. "Ralph Demolka w internecie" - 6,5 mln dolarów
10. "Grinch" - 4,2 mln dolarów

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 grudnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca