"Kartoteka 64" w kinach od 25 stycznia

W sieci pojawił się polski zwiastun filmu "Kartoteka 64" na podstawie czwartej części bestsellerowej serii Jussiego Adlera-Olsena.
Tym razem detektywi z Departamentu Q będą musieli rozwikłać mroczną zagadkę przetrzymywanych w tajemniczym ośrodku kobiet. Aby to zrobić muszą zagłębić się w niebezpieczny świat medycznych eksperymentów i seksualnych nadużyć. Carl i Assad rozpoczynają wyścig z czasem, by zapobiec kolejnym morderstwom i brutalnym napaściom. Jussi Adler-Olsen porównywany jest do takich skandynawskich mistrzów kryminałów jak Stieg Larsson, Camilla Läckberg, czy Jo Nesbo.

Czwarta, po "Kobiecie w klatce", "Zabójcach bażantów" i "Wybawieniu", ekranizacja bestsellerowej serii kryminałów Jussiego Adlera-Olsena, pisarza stawianego przez krytykę i czytelników obok takich skandynawskich mistrzów gatunku, jak: Henning Mankell, Stieg Larsson, Camilla Läckberg, Hakan Nesser czy Jo Nesbo. Tym razem nieustraszeni detektywi z Departamentu Q podejmą się sprawy tajemniczego ośrodka, w którym na przetrzymywanych kobietach testowano zbrodnicze praktyki medyczne.

Robotnicy remontujący starą kamienicę w Kopenhadze dokonują przerażającego odkrycia. W tajnym pomieszczeniu ukrytym za ścianą jednego z mieszkań znajdują trzy zmumifikowane ciała, ułożone wokół kuchennego stołu. Do rozwikłania zagadki przydzieleni zostają detektywi z Departamentu Q. Nadzorujący dochodzenie komisarz Carl Morck i jego asystent Assad trafiają na ślad, który prowadzi ich do okrytego złą sławą szpitala dla kobiet w Sprogo. Miejsca, gdzie przed laty na pacjentkach dokonywano zabiegów przymusowej sterylizacji. I chociaż horror w Sprogo uznawany jest za niechlubny i dawno zamknięty rozdział historii Danii, to detektywi docierają do osób twierdzących, że bestialskie praktyki są nadal stosowane. Zagłębiając się w mroczny świat medycznych eksperymentów i seksualnych nadużyć, Carl i Assad rozpoczynają wyścig z czasem. Wszystko po to, aby zapobiec kolejnym morderstwom i brutalnym napaściom.

W filmie grają Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Johanne Louise Schmidt oraz Soren Pilmark.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło