Adam McKay opowiada o "Vice"

W sieci pojawił się polski materiał promujący biograficzny film "Vice".
Już od jutra w kinach oglądać można film "Vice" w reżyserii laureata Oscara Adama McKaya ("Big Short"). Obok Christiana Bale'a ("Mroczy Rycerz", "American Hustle") i Amy Adams ("Zaczarowana", "Wątpliwość"), którzy grają małżeństwo Dicka i Lynne Cheneyów, czyli wiceprezydenta USA i jego ambitną żonę, występuje Sam Rockwell ("Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", "7 psychopatów") w roli prezydenta George'a W. Busha.

Aktor nie krył uznania dla reżysera filmu: - Adam ma wielki dar wprowadzania elementów humoru w pełen emocji i politycznych komplikacji materiał. Rockwell dokładnie przestudiował dokonania swych poprzedników w roli Busha - Willa Ferrella, Josha Brolina, Steve'a Bridgesa czy Franka Caliendo. - Chciałem znaleźć mojego George'a W. Busha, zaakcentować jego swoistą niewinność i czar - tłumaczył. - W filmach Adama nigdy nie można się ograniczać do, choćby i efektownej, karykatury. Wierzę, że Bush był manipulowany i zaczął zdawać sobie z tego sprawę. Oglądałem wywiad u Oprah, w którym jego żal, jeśli chodzi o sprawę rzekomej broni masowej zagłady w Iraku, był moim zdaniem szczery. Sądzę, że pod koniec drugiej kadencji był już zupełnie innym człowiekiem niż na początku.

"Vice" - historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George'a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. "Vice" to wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale'a w roli Dicka Cheneya oraz fantastyczne role Sama Rockwella jako George'a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.

"Vice" w kinach od 11 stycznia.


źródło: megafon.pl
przysłano: 10 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło