Film

Bartosz Gelner opowiada o filmie "Legiony"

W sieci pojawił się materiał promujący film "Legiony".
Ogłuszające wybuchy, szarża konna, ciągnące się okopy - wszystkie sceny batalistyczne z "Legionów" były kręcone analogowo bez użycia efektów specjalnych. Co to oznaczało dla aktorów? Bartosz Gelner, odtwórca jednej z głównych ról, musiał włożyć wiele pracy, by odpowiednio przygotować się do roli żołnierza, którego czekają prawdziwe ułańskie wyzwania. Aktor, który nigdy wcześniej nie jeździł konno, miał niewiele czasu by opanować sztukę jazdy i nauczyć się ujarzmiać zwierzę wobec huków i wystrzałów pola bitewnego.

- W pewnej chwili zapomina się już o aktorstwie, po prostu walczy się o życie - podsumowuje kręcenie scen batalistycznych w filmie. - Materiał wybuchowy z planu Legionów spokojnie pozwoliłby na przesadzenie Pałacu Kultury z Warszawy do Katowic.

Bartosz Gelner to jeden z najbardziej wszechstronnych aktorów młodego pokolenia - z sukcesami łączy karierę teatralną, telewizyjną i filmową. Na stałe związany jest z Nowym Teatrem, gdzie grał w wielu głośnych spektaklach (między innymi "Francuzi", "Kabaret warszawski" czy "Wyjeżdżamy"). Przez ponad cztery lata występował również w popularnym serialu "Barwy szczęścia", ostatnio na małym ekranie można go oglądać również w serii "Odwróceni. Ojcowie i córki". Gelner ma na swoim koncie także zapadające w pamięć role filmowe: w dramacie "Płynące wieżowce" brawurowo wcielił się w uwiązanego w emocjonalny trójkąt Michała, w "Sali samobójców" Jana Komasy zagrał prowokującego Alexa. Oba filmy przyniosły mu Nagrodę im. Piotra Łazarkiewicza na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles.

"Legiony" to opowieść o legendarnej formacji wojskowej, która dała początek niepodległej Polsce. Spektakularne sceny batalistyczne, miłość w nieludzkich czasach, braterstwo i wielkie bohaterstwo - przedsmak tych emocji już dziś można poczuć w zwiastunie filmu. Zdjęciom towarzyszą piosenki "Let It All Go" Birdy i Rhodes oraz "Legendary" Welshly Arms. Film w reżyserii Dariusza Gajewskiego w kinach od 20 września.

"Legiony" to uniwersalna historia o wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach, dojrzewaniu do wspólnoty. Wielka historia jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański), dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady - Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), jej narzeczony, członek Drużyn Strzeleckich i ułan. Obok bohaterów fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawi się wiele postaci historycznych. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. "Król" (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc) czy porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki).

"Legiony" w kinach już od 20 września.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 sierpnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca