9 sensów Smarzowskiego

19 września w sprzedaży pojawi się książka "Kręcone siekierą. 9 sensów Smarzowskiego" o filmach uznanego polskiego reżysera i scenarzysty.
Autorem książki jest Marcin Rychcik. Wydawnictwo zawiera wywiady z najbliższymi współpracownikami Wojciecha Smarzowskiego.

- To nie biografia, ani wywiad-rzeka lecz opowieści aktorów i ekipy filmowej (m.in. Agaty Kuleszy, Kingi Preis, Jacka Braciaka, Marcina Dorocińskiego, Mariana Dziędziela, Arkadiusza Jakubika, Piotra Sobocińskiego Jr., Marcina Świetlickiego, Bartłomieja Topy, Mikołaja Trzaski, Tymona Tymańskiego, Roberta Więckiewicza), historie z planów, anegdoty, które zbliżają nas do rozwikłania zagadki, dlaczego Smarzowski kreuje w swoich filmach tak odpychającą i przerażającą rzeczywistość, a bohaterów doprowadza do granic człowieczeństwa, jakby hołdował zasadzie, że nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej - zachęca wydawca. - Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znaleźć można w książce - dosadne, zabawne, czasem przygnębiające, ale przede wszystkim - prawdziwe. Jak filmy Smarzowskiego.

Wojciech Smarzowski to twórca takich dzieł jak "Wesele", "Dom zły", "Róża", "Drogówka", "Pod Mocnym Aniołem" czy "Wołyń". Jego ostatni film to "Kler".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 sierpnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło