Film

Bill Pullman gra w szachy w Warszawie

W sieci pojawił się zwiastun filmu "Ukryta gra" z Billem Pullmanem i Robertem Więckiewiczem w reżyserii Łukasza Kośmickiego.
Po nagrodach za montaż oraz Nagrodą Specjalną Jury za "propozycję doskonale zrealizowanego kina gatunkowego" na 44. FPFF w Gdyni, film "Ukryta gra " zostanie zaprezentowany w Konkursie Filmów Polskich Camerimage. Do kin w całej Polsce film wejdzie 8 listopada. W rolach głównych Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Lotte Verbeek, James Bloor i Aleksiej Sieriebriakow.

Oficjalną piosenkę z filmu wykonuje Ania Karwan.

- "Ukryta gra" to kino z pogranicza thrillera szpiegowskiego i political fiction - mówi Łukasz Kośmicki, reżyser i scenarzysta. - Naszym celem nie było budowanie bezpośrednich porównań czy analogii do bieżących wydarzeń społeczno-politycznych, a opowiedzenie ekscytującej historii. Wątek szpiegowski, napięcie między mocarstwami i ryzyko konfliktu nuklearnego to tematy, które mimo upływu lat nie tracą na aktualności.

Bill Pullman wciela się w rolę Joshuy Mansky'ego, genialnego matematyka, który u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

Obok Billa Pullmana w filmie występuje Robert Więckiewicz w roli dyrektora Pałacu Kultury i Nauki. Ponadto w obsadzie znajdują się Lotte Verbeek, James Bloor, Aleksiej Sieriebriakow i Corey Johnson.

Miejscem akcji jest Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, który staje się niemym świadkiem wydarzeń toczącej się tytułowej gry. Nieustająca tajemnica tego miejsca, nieodkryte pomieszczenia, tajne przejścia, które rzadko można oglądać w innych produkcjach filmowych, sprawią, że pałac raz jeszcze staje się ikoną swoich czasów. W scenografii Allana Starskiego oraz w obiektywie Pawła Edelmana Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest jednym z głównych bohaterów elektryzującej rozgrywki


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 24 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca