Film

Joker powrócił na szczyt

Po tygodniu Joker odebrał prowadzenie Czarownicy.
"Joker" zarobił podczas weekendu troszkę więcej od "Czarownicy 2" i dzięki temu powrócił na pierwszą pozycję amerykańskiego box office. Produkcja z Joaquinem Phoeniksem zarobiła na całym świecie już imponujące 850 milionów dolarów. W tym momencie "Joker" jest najbardziej dochodowym filmem w historii przeznaczonym tylko dla dorosłych.

Pierwsza nowość weekendu to horror "Countdown". Ruth wraz z grupą przyjaciół w ramach żartu ściąga na smartfon tajemniczą aplikację, która ma przewidywać datę śmierci użytkownika. Śmiech szybko zmienia się w przerażenie. W internecie zaczynają pojawiać się doniesienia o tajemniczych zgonach użytkowników aplikacji dokładnie w dniach przez nią zapowiedzianych. Ruth ma umrzeć za 3 dni i 7 godzin. Czy zdoła odwrócić przeznaczenie? W filmie Justina Deca grają Elizabeth Lail, Anne Winters, Peter Facinelli oraz Charlie McDermott. Film zarobił 9 milionów dolarów.

Na szóstej pozuycji znalazła sie prpdukcją "Black and Blue". Naomie Harris wcieli się w policyjną nowicjuszkę, która podczas akcji filmuje kamerą zamontowana w jej uniformie morderstwo dilera narkotykowego, dokonane przez kolegów z jej jednostki. Kobieta będzie musiała uciekać przed kompanami, którzy chcą za wszelką cenę zniszczyć obciążające ich nagranie. Akcja produkcji rozgrywa się w Nowym Orleanie. Poza Naomie Harris w filmie pojawią się Beau Knapp, Frank Grillo, Reid Scott i Tyrese Gibson oraz Mike Colter i Nafessa Williams. Produkcja zarobiła w trzy dni 8,3 milionów dolarów.

Ostatnia nowość weekendu to "Wojna o prąd", która zarobiła 2,7 milionów dolarów. Obraz opowiada o rywalizacji Thomasa Edisona oraz George'a Westinghouse'a o palmę pierwszeństwa w świecie przemysłu napędzanego elektrycznością. Akcja rozgrywa się latach 80. XIX wieku. Michael Shannon wciela się w Westinghouse'a, a Edisona portretuje Benedict Cumberbatch.

Oto Top 10:
1. "Joker" - 18,9 mln dolarów
2. "Czarownica 2" - 18.5 mln dolarów
3. "Rodzina Addamsów" - 11,7 mln dolarów
4. "Zombieland: Kulki w łeb" - 11,6 mln dolarów
5. "Countdown" - 9 mln dolarów
6. "Black and Blue" - 8,3 mln dolarów
7. "Bliźniak" - 4 mln dolarów
8. "The Lighthouse" - 3,1 mln dolarów
9. "Wojna o prąd" - 2,7 mln dolarów
10. "O Yeti!" - 2 mln dolarów

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca