Film

"Diagnosis" Ewy Podgórskiej - darmowa premiera filmu online 19.05.20

 

Ninateka zaprasza na pierwszy pokaz online głośnego dokumentu

Diagnosis w reżyserii Ewy Podgórskiej

 

Transmisja dokumentu prezentowanego dotychczas m.in. podczas IDFA 2018 i Millennium Docs Against Gravity odbędzie się już 19 maja o godz. 21:00 na stronie głównej ninateka.pl. Za darmo i bez reklam.


 

Kiedy usłyszysz pytanie, odpowiedz natychmiast. Bez zastanowienia. Pamiętaj, każda odpowiedź jest tak samo dobra i tak samo ważna” – tymi słowami w dokument Ewy Podgórskiej wprowadza widzów głos psychoanalityka. Na jego kozetce znalazło się piętnaścioro łodzian: starszych i młodszych, bogatszych i biedniejszych, borykających się z problemami. Początkowo odpowiadają na pozornie niewinne pytania dotyczące ich relacji z miastem. Jakim miasto byłoby zwierzęciem? A jaką byłoby matką? Te abstrakcyjne rozważania stają się pretekstem do intymnych wyznań bohaterów.


 

Nagrody dla filmu Diagnosis Ewy Podgórskiej

 

 

Film otrzymał wiele nagród m.in. na festiwalach: Moscow International Documentary Film Festival DOKer, Forum Kina Europejskiego Cinergia, Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu. Był także prezentowany publiczności m.in. podczas: IDFA 2018, ZagrebDox, Sofia International Film Festival / Международен София Филм Фест, Ismailia International Film Festival, FRAMES of REPRESENTATION, Millennium Docs Against Gravity, Singapore International Festival of Arts, Krakow Film Festival, Transatlantyk Festival, Ińskie Lato Filmowe, Festiwal Dwa Brzegi, Frontdoc, Festiwal HumanDOC. Film był również nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2020.


 

Jednorazowa, prapremierowa transmisja Diagnosis odbędzie się 19 maja o godz. 21:00 na stronie ninateka.pl.


 

Producent / Małgorzata Wabińska, Entertain Pictures

Koproducenci / EC1 Łódź – Miasto Kultury, Fixafilm

 

19 maja 2020, 21:00
Redakcja

Redakcja

22 z Internetu
7421 artykułów 1720 tekstów 11 nagrań 63 komentarze
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca