Film

"Kołysanka" od jutra na vod

"Kołysanka", ekranizacja bestsellerowej powieści Le"ili Slimani od jutra na vod.
Już jutro na platformy vod (vod.pl/cineman.pl/player.pl/ipla.tv/pl.chilli.com) trafi ekranizacja głośnej powieści Le"ili Slimani "Kołysanka".

Myriam i Paul są kochającym się małżeństwem z dwójką dzieci. Gdy Myriam postanawia, mimo oporów męża, wrócić do zawodu adwokata, para zaczyna szukać niani. Po surowym castingu zatrudniają Louise. Dzieci szybko przywiązują się do nowej opiekunki, która stopniowo staje się centralną postacią w rodzinie. Niania była dla nich wybawieniem... do czasu.

Le"ila Slimani, jest pierwszą Marokanką, która otrzymała prestiżową francuską nagrodę literacką - Nagrodę Goncourta. "Kołysanka", została uznana między innymi za jedną z dziesięciu najlepszych powieści roku przez The New York Times Book Review.

- Gdy "Kołysanka" została wydana, uświadomiłam sobie, że ludzi porusza w niej duża przejrzystość i sceniczność - mówi Le"ila Slimani. - Wydawało mi się logiczne, że ktoś zechce na jej podstawie zrobić sztukę i film. To nie był mój wyjściowy cel. Ale kiedy piszę, niejako tworzę film - widzę, jak moi bohaterowie się przemieszczają, wizualizuję sobie otoczenie, w jakim się poruszają, opisuję ich działania. Jestem filmowcem bez kamery. Podobnie jak, moim zdaniem, niektórzy filmowcy, na przykład Pedro Almodovar, są pisarzami z kamerą.

We Francji wydano ponad milion egzemplarzy "Kołysanki". W Polsce książka została opublikowana przez wydawnictwo Sonia Draga. Powieść została przetłumaczona na 43 języki ( w tym niemiecki, hiszpański, grecki, włoski, japoński, hebrajski, portugalski, rumuński, czeski, chiński i polski).


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca