Film

"Przeminęło z wiatrem" wycofane z HBO Max

Nagrodzony Oscarami obraz "Przeminęło z wiatrem" zniknie - przynajmniej na pewien czas - z biblioteki HBO Max.
- "Przeminęło z wiatrem" to produkt tamtych czasów, który pokazuje pewne etyczne i rasowe uprzedzenia, które, niestety, były powszechne w amerykańskim społeczeństwie - czytamy w komunikacie. - Pełne rasizmu fragmenty dzieła były złe wtedy, jak i złe są teraz. Uznaliśmy, że bez odpowiednich wyjaśnień i otwartego potępienia takiego przedstawiania czarnoskórych osób na ekranie, pozostawienie tego tytułu będzie nieodpowiedzialne.

Wcześniej John Ridley, nagrodzony Oscarem scenarzysta dramatu "Zniewolony", w felietonie dla "Los Angeles Times" zaapelował do HBO Max o usunięcie "Przeminęło z wiatrem" z biblioteki platformy.

Mający premierę w 1939 roku obraz "Przeminęło z wiatrem" zdobył aż dziesięć statuetek Oscara. Magazyn "Screen Digest" uznał go za najbardziej kasową produkcję wszech czasów. Ekranowy duet Vivien Leigh i Clarka Gable przeszedł do historii kina. Bohaterką dramatu jest Scarlett O'Hara - rozpieszczona bogata panna z Południa, której sielankowe życie przerwane zostaje przez wojnę secesyjną. Kolejne zawody miłosne i utrata bliskich, walka o ukochany dom rodzinny i próby odnalezienia się w nowej, powojennej rzeczywistości prowadzą do przemiany rozkapryszonej dziewczyny w silną kobietę.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca