Film

Nagrodzona w Cannes „Siła ognia” Olivera Laxe'a od piątku (26 czerwca) w kinach!

Pulsująca podskórnym napięciem opowieść o potrzebie równowagi w świecie pełnym niebezpiecznych zmian. Siła ognia Olivera Laxe’a od piątku w kinach!

Piękny, malutki film, który był dla mnie odkryciem w Cannes i dał mi ogromną przyjemność. Roman Gutek.

Siła ognia zdobyła Nagrodę Jury w sekcji Inne Spojrzenie na MFF w Cannes w 2019 roku. To drugi pełnometrażowy film fabularny młodego reżysera nagrodzony na najważniejszym festiwalu filmowym na świecie. Zarówno poprzedni jak i najnowszy obraz Olivera Laxe’a swoją polską premierę miał we Wrocławiu podczas MFF Nowe Horyzonty. Teraz Siła ognia trafi do szerszej publiczności.

Sprawdź listę kin

O filmie:

Osadzony wśród pejzaży hiszpańskiej Galicji film Laxe’a to przenikliwa, pulsująca podskórnym napięciem opowieść o potrzebie równowagi w świecie pełnym niebezpiecznych zmian. Zagrożonym ekosystemem okazuje się tu nie tylko przyroda, lecz także lokalna społeczność. To historia na wskroś uniwersalna i jednocześnie bardzo współczesna: oto do leżącej na skraju świata, wyglądającej turystów wioski wraca Amador, który właśnie odsiedział wyrok za podpalenie. Reakcja najbliższych na jego powrót daleka jest jednak od radości. Niewypowiedziane konflikty tlą się i przybierają na sile z każdym dniem. Równoprawnym bohaterem filmu jest także surowy, górzysty krajobraz Galicji, który kształtuje charaktery i relacje między ludźmi na swoje podobieństwo. Oliver Laxe z pokorą przyjmuje dyktowane przez naturę zasady. Jeśli sztuka w ogóle może być eko, to ten film właśnie taki jest – organiczny.


 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca