Film

Halle Berry przeprasza i rezygnuje z grania osoby transpłciowej

Halle Berry zrezygnowała z udziału w filmie, w którym miała zagrać osobę o odmiennej tożsamości płciowej. Aktorkę przekonała krytyka ze strony środowisk transpłciowych.
W jednym z niedawnych wywiadów na Instagramie Halle Berry ujawniła, że przygotowuje się do roli kobiety, która przechodzi przemianę płciową w mężczyznę. - To dla mnie tak interesujące, kim była ta kobieta, że prawdopodobnie będzie to mój kolejny projekt - powiedziała gwiazda takich
filmów, jak "Czekając na wyrok", ''Śmierć nadejdzie jutro" czy "John Wick 3".

Trzy dni później artystka wycofała się ze swojego pomysłu i wystosowała przeprosiny.

- Podczas weekendu miałam okazję przedyskutować moje przemyślenia na temat nadchodzącej roli i chciałabym przeprosić za swoje uwagi - napisała Halle Berry. - Teraz rozumiem, że nie powinnam była tego rozważać i że społeczność transgender powinna mieć możliwość opowiedzenia swoich historii. Jestem wdzięczna za wskazówki i krytyczną rozmowę w ciągu ostatnich kilku dni.
Zamierzam nadal słuchać i uczyć się, a także wyciągać wnioski z tej pomyłki.

Decyzja aktorki spotkała się z pozytywną reakcją aktywistów broniących praw osób LGBTQ. - Cieszymy się, że Halle Berry wysłuchała obaw osób transpłciowych i wyciągnęła z nich wnioski. Inni potężni ludzie powinni robić to samo - czytamy w oświadczeniu amerykańskiej organizacji GLAAD.

Przypomnijmy, że w 2018 roku Scarlett Johansson została obsadzona w roli transpłciowej postaci w filmie "Rub And Tug", ale zaledwie tydzień później zrezygnowała z tego projektu.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 lipca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca