Film

James Cameron ma 100% "Avatara 2"

James Cameron ujawnił stan prac nad dwoma kolejnymi częściami sagi "Avatar".
Informacje na temat filmów "Avatar 2" i "Avatar 3" pojawiły się w dość nieoczekiwanych okolicznościach - podczas rozmowy wideo Arnolda Schwarzeneggera z Jamesem Cameronem przy okazji 2020 Austrian World Summit, czyli międzynarodowej konferencji poświęconej globalnym działaniom na rzecz ochrony klimatu.

- W dniu, w którym dostarczymy gotowego "Avatara 2", rozpoczniemy pracę nad ukończeniem "Avatara 3" - powiedział ceniony reżyser. - Gdzie teraz jesteśmy? W Nowej Zelandii, kręcąc resztę zdjęć na żywo. Mamy 100% "Avatara 2" i 95% "Avatara 3".

Przy okazji James Cameron zdradził, że z powodu pandemii koronawirusa prace związane z produkcją obu projektów zostały opóźnione o 4,5 "około cztery i pół miesiąca".

Z kolei zapytany przez Arnolda Schwarzeneggera o treść kolejnych części sagi "Avatar", kanadyjski twórca stwierdził: "Nie mogę ci nic powiedzieć o tej historii. Wierzę w tajemnicę i wielkie odkrycie".

W obrazie "Avatar 2" ponownie zobaczymy m.in. Sama Worthingtona, Zoe Saldanę, Stephena Langa, Giovanniego Ribisi i Sigourney Weaver, a z nowych aktorów dołączą do nich choćby Kate Winslet, Edie Falco, Michelle Yeoh i Vin Diesel. Premiera filmu spodziewana jest w grudniu 2022 roku. Trzy kolejne spodziewane są w 2024, 2026 i 2028 roku.

Przypomnijmy, że "Avatar" z 2009 roku był pierwszym obrazem, który osiągnął ponad dwa miliardy dolarów dochodu. Produkcja była nominowana do Oscara w dziewięciu kategoriach.

Poniżej pełny zapis rozmowy Arnolda Schwarzeneggera z Jamesem Cameronem.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 września 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca