Muzyka

Festiwalowe zakończenie sezonu: R.U.T.A., Perkalaba i Shockolad w Firleju!

 

Blisko 30 muzyków w 3 projektach, czyli UA/PL Alternative Music MeetingsWrocławLwów, Kijów 2012 - i jego polska edycja, zakończy sezon koncertowy w Firleju już 21 czerwcaOrganizatorzy zapowiadają świetną zabawę i spotkanie pod hasłem przyjaźni polsko - ukraińskiej. 

Podczas tego multikulturowego koncertu folk zmiesza się z punkiem, reggae ze ska, a ethno z elektroniką. 
Występy polskiej grupy R.U.T.A. i ukraińskich: Perkalaba i Shockolad, odbędą się w ramach festiwalu UA/PL Alternative Music Meetings Wrocław, Lwów, Kijów 2012.Wydarzenie, którego organizatorem jest Firlej, obejmuje nie tylko czerwcowy koncert, ale też występy grup Baaba feat. Gaba Kulka, The Kurws i 60 Minut Projekt jesienią weLwowie i Kijowie. W ramach festiwalu odbywa się także ukraińska edycja konkursu Neuro Music, dająca szansę ukraińskim, alternatywnym zespołom na pokazanie się przed szerszą publicznością, a zwycięzcy gwarantuje występ na Asymmetry Festival 2013. 

Ostatnia impreza w sezonie 2011/2012 będzie miała bardzo eklektyczny charakter. R.U.T.A, czyli projekt 
Maćka Szajkowskiego, założyciela i muzyka Kapeli ze Wsi Warszawa, opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzyskuMuzyka tej kilkunastoosobowej grupy wykonywana jest na instrumentach akustycznych: lirze korbowej, fidelach płockich, suce biłgorajskiej, sazach, tradycyjnych barabanach, bębnach obręczowych, kontrabasie i pile. PERKALABA z kolei to ukraiński projekt grający reggae i folk. W ich muzyce, przepełnionej wesołymi dźwiękami, oprócz tendencji do reggae, słychać echa ludowej muzyki huculskiej. Całość, w połączeniu z tańcem i niezwykłą żywiołowością zespołu, składa się na jedyne w swoim rodzaju widowisko, podczas którego nie sposób ustać w miejscu. Trzecia gwiazda wieczoru, zespoł ShockolaD, to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów ukraińskich działających w sferze "world music". Grupa słynie z mieszania różnych stylów, improwizacji i orginalnych pomysłów. Synteza elektroniki i akustyki, wpływy muzyki ludowej z różnych kontynentów, kultur i epok, ukraiński folk, amerykański jazz, blues i wiele więcej znajuduje się w twórczości tego niezwykłego projektu. Ich pasja, zaraźliwa energia, oraz interakcja z publicznością sprawiają, że koncerty grupy na długo zapadają w pamięć

Czwartkowy koncert w Firleju, odbędzie się o g. 20:00. Bilety, w cenie 10pln, można  nabyć w klubie. Więcej informacji na www.firlej.wroc.pl i www.musicmeetings.eu.

 Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 czerwca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca