Muzyka

Dwa Muzyczne Spacery z Danielem Kahnem & The Painted Bird / Festiwal Singera

Zapraszamy na dwa Muzyczne Spacery śladami Janusza Korczaka, które odbędą się w ramach Festiwalu Singera. Poprowadzi je Ben Cope a zagra Daniel Kahn & The Painted Bird.

 

Piątek 31.08.2012 r. godz. 16.30. Start przy ul. Nowolipki 7. (Muranów)
Sobota 01.09.2012 r. godz. 16:30. Start przy ul. Sierakowskiego 4. (Praga Północ)

 

 

Piątek 31.08.2012 r. godz. 16.30. Start przy ul. Nowolipki 7. (Muranów)

 

„Warszawa jest moja i ja jestem jej” (J. Korczak) – Muzyczny Spacer ulicami, których już nie ma z Danielem Kahnem & The Painted Bird.

 

Trasa: Start – ul. Nowolipki 7 → Plac Bankowy → Park przy Placu Za Żelazną Bramą → Plac Grzybowski

 

Zapraszamy na Muzyczny Spacer ulicami Warszawy w towarzystwie Daniela Kahna i zespołu The Painted Bird. Muzycy wraz z przewodnikiem, animatorem-antropologiem miejskim – Benjaminem Copem – Anglikiem mieszkającym w Warszawie i zainteresowanym jej wielokulturowymi tradycjami, poprowadzą nas przez stolicę śladami żydowskimi. Zaczniemy na Muranowie pod tablicą upamiętniającą „Mały Przegląd” – czasopismo założone przez Janusza Korczaka, następnie wspomnimy dom, w którym się urodził, wskażemy miejsce, gdzie stała najpiękniejsza synagoga w Polsce, przejdziemy po terenie dawnego getta i na koniec dotrzemy z muzyką na kolację szabasową na Plac Grzybowski.

 

Daniel Kahn (Niemcy) – wokal, akordeon, ukulele, fortepian, gitara & The Painted Bird w składzie: Jake Shulman-Ment – skrzypce, Michael Tuttle – kontrabas, Hampus Melin – perkusja.

 

Daniel Kahn to urodzony w Detroit kontrowersyjny i bezkompromisowy twórca żydowski. Występuje z niemiecką formacją The Painted Bird. Ich muzyka to niezwykle udane połączenie klezmerskich klimatów, radykalnych żydowskich pieśni, politycznego dark kabaretu i punk-rocka. Istotą twórczości Kahna jest kreowanie niepowtarzalnych, ciemnych, tragikomicznych historii, pełnych czarnego humoru. 

 

Sobota 01.09.2012 r. godz. 16:30. Start przy ul. Sierakowskiego 4. (Praga Północ)

 

Muzyczny Spacer po Pradze śladami młodego Janusza Korczaka z towarzyszeniem Daniela Kahna & The Painted Bird.

 

Trasa: Start – ul. Sierakowskiego 4 → ul. Kłopotowskiego → zbieg ulic Kłopotowskiego, Floriańskiej i Jagiellońskiej → Al. Solidarności → ul. Wileńska → ul. Inżynierska → ul. 11 listopada 22.

 

Sobotni Muzyczny Spacer rozpoczniemy pod zabytkową kamienicą, będącą niegdyś siedzibą Praskiego Gimnazjum Męskiego, w którym uczył się Janusz Korczak. Następnie przejdziemy dawną ulicą Szeroką, w miejsce najściślej związane z historią praskich Żydów – tu, gdzie mieściła się synagoga oraz mykwa. Za pomocą muzyki oddamy radosny hołd przeszłości i w nietypowy sposób zwiedzimy klimatyczne i jednocześnie czekające na renowację zakątki warszawskiej Pragi. Spacer zakończy się finałowym koncertem zespołu The Painted Bird na podwórku przy ul. 11 listopada 22 o godz. 19:00.

http://www.festiwalsingera.pl

http://www.facebook.com/events/112815655532275/

http://www.paintedbird.net/

http://www.youtube.com/watch?v=6KFVVKFxr60

od: 31 sierpnia 2012, 16:30
do: 1 września 2012, 21:00 Warszawa Śródmieście; Warszawa Praga Północ

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca