Muzyka

Koncert fortepianowy w Parku im. Wojciecha Bednarskiego

 

1 września Fundacja Sztuka dla Sztuki organizuje we współpracy z Fundacją SPLOT, Domem Kultury Podgórze koncert fortepianowy w Parku im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Odbędzie się on o godzinie 15.00.
 

Koncert nawiązuje do długiej europejskiej tradycji muzykowania w miejskich ogrodach. 
Uczestnictwo w nich służyło nie tylko wspólnemu przeżywaniu muzyki, ale często również nawiązywaniu nowych znajomości i umacnianiu wspólnot sąsiedzkich. Spotkanie przy akompaniamencie fortepianu wpisuje się w tradycję życia kulturalnego parku, a repertuar został dobrany tak, by współgrał z historią i pozwolił oddać oraz wzbogacić atmosferę tego miejsca.
 

Przestrzeń podgórskiego parku wypełnią utwory Chopina, Schuberta, Debusse'ego oraz Szymanowskiego w wykonaniu młodej pianistki Joanny Owczarek.
 

Po muzycznej uczcie zapraszamy wszystkich na wspólne piknikowanie z własnym ekwipunkiem (wypieki i przetwory domowe). Chcemy aby muzyka była  pretekstem do integracji mieszkańców Podgórza (rodziny, osoby starsze, które pamiętają park z czasów jego świetności) i sąsiadów z innych dzielnic Krakowa, turystów.
 

Tydzień po koncercie (8 września, godz. 15.00) niezrównany znawca Podgórza, Jarosław Żółciak, poprowadzi spacer po parku.
 


Fotografia: Przemysław Krzakiewicz
 
 


01.09.2012, godz. 15.00
 
Recital fortepianowy
Wstęp wolny


W programie:
Joanna Owczarek – fortepian
 
Fryderyk Chopin / Ferenc Liszt Życzenie i Moja pieszczotka z cyklu Six chants polonais
Franz Schubert / Ferenc Liszt Serenada i Gretchen am Spinnrade
Claude Debussy Préludes pour le piano, z. 2: II Feuilles mortes (Zwiędłe liście), IV Les fées sont d'ezquises danseuses (Czarodziejki są wybornymi tancerkami), V Bruyères (Wrzosy), VIII Ondine (Rusałka)
Karol Szymanowski Dwanaście etiud na fortepian op. 33
 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca