Muzyka

Koncert Marceliny w Szafie

 

Koncert: Marcelina
7 listopada 2012 (środa)
Godzina :20.30
Wstęp: 10 PLN
Miejsce: Klub Szafa, Rewolucji 10, Łódź
------------------

Informacje o artyście:

Marcelina to absolwentka Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, wokalistka, założycielka zespołu i projektu Marcelina. W 2008 roku zadebiutowała pod pseudonimem Mariija piosenką „There Is No One”, która została wydanana trzech kompilacjach: „RAM Cafe 2” (2008), „Only Pleasure” (2008) i „Muzyka jest z Wenus”(2009).

22 marca 2011 roku ukazała się pierwsza płyta wokalistki. Album zatytułowany „Marcelina” powstawał w warszawskim studiu Tokarnia od listopada 2009, pod okiem producenta muzycznego – zespołu JUNE.

Wśród ponad 50 koncertów Marceliny zobaczyć ją można było min. na prestiżowym Coke Live Festival w Krakowie czy też Open’er Festival w Gdyni. 

Zespół JUNE, który towarzyszy Marcelinie, tworzy grupa młodych muzycznych pasjonatów, prezentujących nowe spojrzenie na tzw. stary dobry Soul. W 2008 roku w wytwórni Kayax ukazała się ich pierwsza płyta pt. That’s What I Like”, z gościnnym udziałem Kayah i Pauliny Przybysz (ex-Sistars). Członkowie zespołu JUNE dali się także poznać jako rewelacyjni muzycy współpracujący z takimi polskimi gwiazdami jak: Smolik, Anna Maria Jopek, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Ania Dąbrowska. 

Rok 2012 rozpoczął się od nominacji Marceliny do nagrody Gazety Wyborczej „Warto” w kategorii Muzyka oraz ogłoszonej nominacji do prestiżowej nagrody Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Już w maju Marcelina pojawiła się na drugiej płycie June „July Stars”wydawanej przez Kayax. Jest to niezwykła kompilacja jednych z najciekawszych głosów i osobowości muzycznych rynku polskiego. Na płycie zaśpiewają m.in. Katarzyna Nosowska, Aga Zaryan, Ania Dąbrowska, Mika Urbaniak, Urszula Dudziak. Poza tą współpracą artystka pracuje nad drugą autorską płytą, a także stale koncertuje rozkochując w sobie coraz szerszą publiczność.

------------------
O Klubie Szafa:

Klub Szafa, to jeden z najstarszych klubów w Łodzi, działający od 1992 roku. Dziś to już nie tylko klub, ale klubokawiarnia czynna od 16.00 z pysznymi przekąskami. Wraz z początkiem września zmienił się w prawdziwą Szafę Grającą dzięki zamontowanemu systemowi Remote, który umożliwia posiadaczom iPhona i iPhoda touch wybór utworów granych w lokalu. W bogatej bibliotece ponad 20 000 utworów muzycznych znajdują się min.: utwory jazzowe, rockowe i muzyka świata.  Nowością w Szafie jest wpisanie na stałe do menu klubu drinków rekomendowanych przez Łódzką Scenę Muzyczną.

------------------
Klub Szafa
ul. Rewolucji 1905r. nr 10, 
90-273 Łódź, Poland
www.klubszafa.pl
 
 
 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 listopada 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca