Muzyka

Panny z dobrych domów

Już 5 lutego klub Firlej będzie gościł drugą edycję koncertu charytatywnego i aukcji dzieł sztuki „Panny z dobrych domów na rzecz bezdomnych zwierząt”. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na konto dwóch wrocławskich organizacji – Fundacji 2+4 i Stowarzyszenia EKOSTRAŻ.

 

Koncert zainicjowany rok temu przez Natalię Grosiak, wokalistkę Mikromusic, okazał się sukcesem - zarówno pod względem frekwencyjnym, jak i finansowym. Sala koncertowa Firleja wypełniona była po brzegi, niemal wszystkie przedmioty przekazane na aukcję zostały zlicytowane, a całkowity dochód ze sprzedaży biletów, wartościowych cegiełek i okazjonalnych koszulek przekroczył 9 tysięcy złotych. – O tym, że chcemy, aby to wydarzenie stało się imprezą cykliczną wiedzieliśmy jeszcze przed rozpoczęciem zeszłorocznego koncertu – mówi Natalia Grosiak. – Ogromne zainteresowanie akcją przerosło jednak nawet nasze oczekiwania, stąd decyzja mogła być tylko jedna – robimy drugą edycję „Panien z dobrych domów”!

 

Tytułowe panny, które 5 lutego wystąpią na scenie Firleja, to artystki doskonale znane wrocławskiej publiczności. W charytatywnym koncercie udział wezmą Aga Damrych, Alicja Janosz, Ania Kłys, Asia Kwaśnik, Natalia Lubrano, Marcelina i Ada Styrcz. Towarzyszyć im będzie trio smyczkowe w składzie Ewa Hofman, Ola Kwiatek i Bożena Rodzeń-Jarosz oraz duet akustyczny Dawid Korbaczyński i Bartek Miarka. Gościem specjalnym będzie Zgas, a całość poprowadzą niezastąpieni Monika Jaworska z Radia RAM oraz Radek Bielecki z kabaretu Neonówka.

 

„Panny z dobrych domów” to jednak nie tylko muzyczne doznania. Podobnie jak rok temu, w imprezie udział wezmą także plastyczki. Podczas charytatywnej aukcji wylicytowane zostaną prace m.in. Anki Mierzejewskiej, Pauliny Korbaczyńskiej, Marty Lech, Pauliny Mager i Doroty Korotko.

 

Dochód ze sprzedaży biletów, dzieł sztuki, wartościowych cegiełek i koszulek zostanie przekazany Stowarzyszeniu Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ i Fundacji 2+4, które to organizacje od kilku lat zajmują się ochroną, szkoleniem i opieką nad porzuconymi zwierzętami. Oba stowarzyszenia zorganizują podczas koncertu swoje stoiska informacyjne, gdzie będzie można poznać potrzeby, cele oraz charakter ich działalności, dowiedzieć się, w jaki sposób można je wspierać, a może nawet znaleźć nowego, czworonożnego przyjaciela?

Początek koncertu o godzinie 19.00. Przedsprzedaż biletów w cenie 20 zł od 20 stycznia w księgarni muzycznej De’Molika (ul. Kazimierza Wielkiego 65), sprzedaż w dniu koncertu w cenie 30 zł w klubie Firlej (ul. Grabiszyńska 56) od godziny 18.00.

Szczegółowe informacje:
http://www.facebook.com/events/383500765077611/

Więcej o Ekostraży:
www.ekostraz.pl

Więcej o Fundacji 2+4:
www.2plus4.org


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca