Muzyka

Agressiva 69 zagra w Zaścianku!

 

Koncert DachOOFka Premium

 

2 lutego 2013, godz.: 20:00 (wejście do klubu: 19:00)

Klub Zaścianek

Kraków, ul. Rostafińskiego 4.

 

 

 

Agressiva 69 -  prekursorzy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce zespół rockowo industrialny, zagra 2 lutego w Klubie Zaścianek (Kraków, ul. Rostafińskiego 4) podczas koncertu premiumorganizowanego w ramach DachOOFka Festival.

 

Grupa Agressiva 69 została założona w 1987 przez Tomasza Grocholę i Jacka Tokarczyka. Ich pierwszy album, „Deus Ex Machina" został wydany w 1992 roku przez SPV Poland. Był czymś zupełnie nowym na polskim rynku muzycznym, a Agressiva nie musiała długo czekać na zainteresowanie. Występowała na największych scenach w Polsce i Europie z takimi gwiazdami jak Prodigy, Paradise Lost, New Model Army, The Mission, Front 242, Marc Almond, Alphaville i innymi. Takie osobowości jak Martin Atkins (legendarny perkusita PIL, Killing Joke, Nine Inch Nails, Pigface) czy Wayne Hussey (The Mission, Sisters of Mercy) wzięły udział w nagraniach wydanego w 2005 roku albumu "In", uznawanego za najlepszy jak do tej pory album Agressivy.

 

Grupa została także wielokrotnie doceniona przez polską branżę muzyczną. Klip do "Situations" był nominowany aż w 6 kategoriach na Yach Film Festival w 2003 roku i został nagrodzony nagrodą Grand Prix oraz w kategorii "animacja roku". "Hammered by the Gods" został ogłoszony najlepszym industrialnym albumem roku 2004, a "2.47" był nominowany do Fryderyka w kategorii najlepszy album techno.

 

W listopadzie 2011 r. Agressiva 69 wydała płytę pt. "Republika 69" z coverami legendarnej Republiki. Płyta ta została nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii Album roku – Muzyka alternatywna. W styczniu 2012 roku zespół wydał kolejne, wyjątkowe wydawnictwo – "UMMMET", będące artystyczną wizją zarówno ambientowej, jak i industrialnej muzyki. Agressiva 69 pozostaje jedyną w Polsce grupą grającą tego rodzaju muzykę. I choć trudno jednoznacznie zdefiniować rodzaj muzyki jaki wykonują, Agressiva nigdy nie zapomina o swoich korzeniach.

 

Ceny biletów:

przedsprzedaż: 15 PLN (ulgowe) / 20 PLN (zwykłe)

w dniu koncertu: 20 PLN (ulgowe) / 25 PLN (zwykłe)

Bilety dostępne w Klubie Zaścianek (ul. Rostafińskiego 4), w Klubie Filutek (ul. Rostafińskiego 10), w punktach Ticketpro w całej Polsce oraz online na www.ticketpro.pl.

 

Szczegóły na temat koncertu na www.klubzascianek.pl


przysłano: 28 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca