Take Me Home Tour w Łodzi – relacja.

Wspólny koncert trzech zespołów wpisujących się w nurt zwany „post-rock”.

           

Szeroko rozumiane „przestrzenne, atmosferyczne”, często instrumentalne wyczyny muzyczne określane jako „post-rock”, a w ostatnim czasie zwykle utożsamiane z zespołem Tides From Nebula, wydają się mieć w naszym kraju coraz lepiej. Dowodzi tego mini-trasa koncertowa Take Me Home – 4 koncerty zespołów Frozen Lakes, Hunted By The Waves i Servants of Silence to, mam nadzieję, dopiero początek dalszych podbojów scen krajowych.

 

Koncert łódzki miał miejsce w DOMu przy ulicy Piotrkowskiej, dnia 20 lutego 2013 r. Klub, mimo surowości wnętrza, stwarza jednak bardzo dobre warunki dla zespołów koncertujących – widać, że priorytetem dla włodarzy było zapewnienie odpowiedniego nagłośnienia.

           

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się nieznany mi wcześniej zespół Frozen Lakes. Nie będę ukrywać, że ten czteroosobowy skład wzbudził moje zainteresowanie, co poskutkowało zwiększeniem grupy odbiorców ich EP „Oceans of Subconscious” o przynajmniej jednego słuchacza. W szczególności już w trakcie koncertu przypadła mi do gustu kompozycja „King Joe”.

           

Drugim w kolejności zespołem wieczoru byli Servants of Silence – moim zdaniem największa nadzieja młodego polskiego rocka instrumentalnego. Czekałem na okazję zobaczenia ich na żywo odkąd tylko przesłuchałem utworów z „Weightless Thoughts”, doczekałem się, i krótko mówiąc – warto było. Z jednej strony młodzieńcza energia, z drugiej – niecodzienna, dojrzała świadomość dźwięku. Obawiałem się, że utwory które znam i cenię, mogą wypaść słabo w porównaniu z wersjami ze studia. Nic bardziej mylnego. Na szczęście jest to zespół, który na scenie wypada zdecydowanie lepiej niż z nagrania. Servants of Silence zagrali też kilka nowych utworów, i choć daleki jestem od bezrefleksyjnego wychwalania, moim zdaniem są jeszcze lepsze od dotychczasowych. Mają chłopaki talent do budowania i rozwijania bardzo udanych form, nie pozostaje mi nic innego niż wyczekiwać na zapowiadany przez nich album.

           

Niestety, nie mogę napisać nic o zamykającym koncert Hunted By The Waves, zmuszony porannymi obowiązkami dnia następnego musiałem już opuścić imprezę. Może gdyby nie opóźnienie wynikające z przedłużającego się nagłaśniania zespołów na początku wieczoru (cytaty typu „Coś tu nie gra, nie wiem”, albo „To ja to tu wysyłam?” zostaną mi na jakiś czas w pamięci), byłoby mi dane wysłuchać koncertu do końca. Zakładam jednak, że zespół grający jako ostatni w tak udanym towarzystwie nie może ustępować jakościowo poprzednikom. Na szczęście zespół pochodzi z Łodzi, więc pewnie szybko doczekam się okazji by brak ten nadrobić.

 

 

 

 

Take Me Home Tour

DOM

Piotrkowska 138/140, Łódź

 

Zagrali:

Frozen Lakes

Servants of Silence

Hunted By The Waves

 

www.frozenlakes.pl

www.myspace.com/servantsofsilence

www.huntedbythewaves.com/

 

Luc3k

Luc3k

31 lat z mało znaczącego miasteczka gdzieś w śląskim, PL.
10 artykułów 5 nagrań 12 komentarzy 3 posty
Nie dość, że muzykant, to jeszcze ma na to papier.
Ministerstwo Muzyki


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 lutego 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło