Fisz Emade w Klubie Studio

Na koncert Tworzywa Sztucznego w Klubie Studio wybrałem się przede wszystkim z sentymentu, mając w pamięci początki XXI wieku, gdy muzyka braci Waglewskich wypełniała wiele moich szczenięcych dni.

       Krzysztof Grabowski, rozwiązując w 2007 roku Pidżamę Porno powiedział, że prowadzenie jednocześnie dwóch projektów jest na polskiej scenie muzycznej bardzo uciążliwe. Ciężko się z panem Grabażem nie zgodzić, aczkolwiek bracia Fisz i Emade pokazują, że od tej reguły śmiało można odstąpić. 

 

  

       Fisz i Emade są na polskim podwórku czymś wyjątkowym, dlatego ich występy zawsze budzą duże emocje. Chociażby dlatego że pojawiają się na nich przedstawiciele różnych grup społecznych – miłośnicy rocka, metalu, rapu, by zobaczyć zespół, z założenia hip-hopowy, doskonale łączący gatunki przy pomocy „żywych” instumentów, przelatując między dźwiękami z wielką dawką energii.

 

       Podczas koncertu w Studio, Waglewscy i reszta pokusili się o swoisty przekrój swojej twórczości, prezentując utwory od Polepionych dźwięków, poprzez Heavi metal, aż po Zwierzę bez nogi. Publiczność miała okazję usłyszeć zupełnie nowe, gitarowe wykonania dobrze znanych utworów, takich jak: Pani bum-bum, Wiosna 86, Moje piórko, czy Język wszechświata. Gołym uchem dało się usłyszeć wpływ Kim Nowak - „pobocznego projektu” Walewskich i Sobolewskiego.

 

       A jednak po występie miałem mieszane uczucia – niby wszystko było w najlepszym porządku, niby właśnie wziąłem udział w koncercie zespołu, którego karierę śledzę niemal od początku, jednak odczuwałem jakiś tajemniczy niedosyt, którego nie byłem w stanie wytłumaczyć. Może minęło za dużo lat? Może otworzyłem zbyt wiele drzwi i twórczość Fisz Emade jest już dla mnie niewystarczająca? Może powinienem umrzeć?

 

tekst: M

zdjęcia: U

 

Klub Studio, ul. Budryka 4, Kraków

8.03.2013

 

 

 

Zdjęcia


Killiński

Killiński

31 lat Kraków
24 artykuły 12 tekstów 4 prace 6 nagrań 169 komentarzy 2 posty
to za wiele
Zasłużeni dla serwisu
Ministerstwo Muzyki


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Katarzyna Stolarczuk
Katarzyna Stolarczuk 13 marca 2013, 20:49
byłam na ich koncercie we Wrocławiu. motyw ze starym mikrofonem i megafonem wygląda fajnie. wygląda, bo po 2-3 refrenach wykonanych z tym patentem miałam dosyć. ale formację trzeba znać :)
rss
przysłano: 13 marca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło