AudioFeels – najlepszy polski zespół wokalny zaśpiewa we Wrocławiu

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert zespołu AudioFeels, znanego polskiej publiczności z pierwszej edycji programu Mam Talent.

 

AudioFeels to więcej niż zespół wokalnych talentów…To realizacja wizji wspólnego tworzenia muzyki. Afirmacja dźwięków płynąca z męskiej duszy. AudioFeels kochają dźwięki, bo dźwięki kochają ich.

 

Koncert odbędzie się 20 października  w klimatycznych wnętrzach, znanej już wrocławskim melomanom, Synagogi Pod Białym Bocianem.


AudioFeels to grupa, wykonująca muzykę w stylu Vocal Play. Jest to nowatorskie podejście do śpiewania, które polega na imitacji instrumentów, poprzez maksymalne wykorzystanie możliwości ludzkiego głosu. Zespół został stworzony w 2007 roku przez wychowanków Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Staranna edukacja pozwoliła na podjęcie ambitnego zadania - stworzenia wyjątkowego, nowoczesnego brzmienia daleko wykraczającego poza chóralną tradycję. 

 

Kariera AudioFeels rozpoczęła się w rodzinnym mieście członków zespołu, w Poznaniu, szybko jednak zdobyli uznanie wśród kilkumilionowej publiczności występując na scenie popularnego programu „Mam Talent”, gdzie dotarli do finału i zdobyli trzecie miejsce. 


Już w październiku 2009 roku ukazał się pierwszy studyjny album AudioFeels - "Uncovered". Płyta zawierająca covery takich artystów jak między innymi Simon & Garfunkel, Red Hot Chili Peppers, Sting czy Metallica, w dwa tygodnie pokryła się złotem i stała się najchętniej kupowaną płytą w Polsce.

 

Przez kilka miesięcy po wydaniu pierwszej płyty zespół koncertował po całym kraju, zapełniając największe sale koncertowe w Polsce. Po dwóch latach ciągłej obecności na polskiej scenie, zespół AudioFeels rozpoczął występy również za granicą, m.in. we Francji, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. 

 

2010 rok przyniósł zespołowi nominację do nagrody Fryderyki w kategorii „Nowa twarz fonografii” oraz zakwalifikowaniu do Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii „Zespół roku”.  W 2011 roku ukazała się druga płyta grupy AudioFeels – „Unfinished”.

 

Na dwupłytowym albumie znalazły się przede wszystkim własne kompozycje zespołu, ale także covery takich artystów jak Seal czy grupa Nirvana. Talent zespołu i niebanalne aranżacje zostały docenione także w Nowym Jorku. W 2012 roku podczas konkursu Harmony Sweepstakes A Cappella Festival grupa zdobyła pierwszą nagrodę i nagrodę publiczności.

 

Wygrana zagwarantowała AudioFeels możliwość reprezentowania Nowego Jorku podczas finałów konkursu w San Rafael w Kalifornii. W całej historii Harmony Sweepstakes polski zespół nie został doceniony tak wysokim wyróżnieniem. 

 

W 2011 roku występ podczas International A Capella Festival in Leipzig zakończył się zdobyciem dwóch głównych nagród. W następnym roku zespół został zaproszony w charakterze gwiazdy na autorski koncert do Lipska oraz na międzynarodowy festiwal wokalny Polyfollia we Francji, gdzie obył się cykl pięciu koncertów i warsztaty. Na początku 2013 r. zespół koncertował w Austrii i w Monaco. Najbliższe plany koncertowe to już nie tylko Europa, ale także Azja i Bliski Wschód. 


Kolejny album AudioFeels to zapis koncertu zrealizowanego w Tatrze Wielkim w Poznaniu. W historycznych wnętrzach teatru zarejestrowano niezwykły koncert pokazujący pełnię możliwości i scenicznych umiejętności zespołu. Album ukazał się w styczniu 2013 roku.


20.10.13 godz.19.00 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
Ethno Jazz Festival prezentuje:
AUDIOFEELS
bilety: 80 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca, 45 zł – III miejsca, 35 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

20 pazdziernika 2013, 19:00 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 lipca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło