Muzyka

KLASYKA JAZZU - ORGAN SPOT - koncert promujący płytę

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Pracoffnia Dźwięków" w Mieście Skarbów.
 

W połowie sierpnia gościć będziemy muzyków z Krakowa, którzy w swoim dorobku mają współprace z czołówką polskiego jazzu. 

17.08.2013, godz. 20:00


KLASYKA JAZZU - ORGAN SPOT

koncert promujący płytę

Kajetan Galas, Szymon Mika, Bartek Staromiejski
organy Hammonda, gitara, perkusja
 
Dom Kultury w Środzie Śląskiej
pl. Wolności 58
55-300 Środa Śląska


Kajetan Galas- organy Hammonda, Szymon Mika- gitara elektryczna oraz Bartek Staromiejski- perkusja. 

W obecnym składzie grają od czterech lat z sukcesami koncertując w Polsce i zagranicą oraz zdobywając liczne wyróżnienia na festiwalach krajowych i międzynarodowych. Wśród nich znajdziemy trzy indywidualne nagrody konkursu Jazz Nad Odrą 2012, w tym Grand Prix dla Szymona Miki (gitara), pierwszą nagrodę na Young Best Jazz oraz drugą podczas Azoty Tarnów International Jazz Contest.

Skład nietypowy i godny zauważenia - chociażby ze względu na timing i brzmienie jakie są wstanie wydobyć tylko z 3 instrumentów! 
Program koncertu, który ukazał się niedawno na płycie, pod tym samym tytułem, jest świadomie utrzymany w jazzowym mainstreamie, w nowoczesny sposób nawiązuje do tradycji tria organowego. Ich muzykę wyróżnia dbałość o brzmienie oraz spójność stylistyczna. Podczas realizacji nagrań wykorzystane zostały oryginalne organy Hammonda z lat sześćdziesiątych! Koncert będzie promował zatem również świeżo wydaną płytę , która będzie do kupienia podczas koncertu. Już teraz zbiera bardzo dobre opinie wśród recenzentów z całej Polski.

Już po raz drugi w Domu Kultury w Środzie Śląskiej będzie miał miejsce cykl koncertów zatytułowany "Pracoffnia Dźwięków w Mieście Skarbów". Za opracowanie artystyczne koncertów odpowiada Sławomir Dudar - znany wrocławski saksofonista, który wystąpi na koncercie finałowym wraz z gościem specjalnym: Adamem Bałdychem. 

Ideą Pracoffni Dźwięków jest ukazanie bogactwa i różnorodności stylistycznej oraz brzmieniowej, różne zestawienia instrumentów, ciekawych stylistycznie muzyków, poruszających się po szerokim spektrum muzycznych doznań. Czeka nas pięć niezwykłych muzycznych wieczorów.

Dom Kultury w Środzie Śląskiej
pl. Wolności 58
55-300 Środa ŚląskaOrganizatorzy:
Dom Kultury w Środzie Śląskiej
Indygo Management

Opracowanie artystyczne:
Sławomir Dudar

www.srodaslaska.pl
www.pracoffniadzwiekow.com
Facebook: Pracoffnia Dźwięków
17 sierpnia 2013, 20:00

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 sierpnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca