Muzyka

Coma, Hunter i Acid Drinkers zagrają na Konfrontacjach Rockowych wROCK 2013!

Tradycyjna już,  jesienna wrocławska impreza Konfrontacje Rockowe wROCK 2013 odbędzie się w tym roku w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej i potrwa 2 dni – 10. i 11. listopada 2013.

 

Gwiazdami pierwszego dnia będą zespoły mocniejszego brzmienia dobrze znane już wrocławskiej publiczności: Coma, Hunter i Acid Drinkers.

 

COMA to zespół, którego płyty sprzedają się w imponujących ilościach, a każdy z koncertów jest wielkim wydarzeniem.COMA powstała w czerwcu w 1998 roku, jednak skład zespołu ustabilizował się dopiero po wielu miesiącach. Jesienią 2003 roku kapela nagrała debiutancki album – „Pierwsze wyjście z mroku”. Krążek zostaje nagrodzony Fryderykiem w kategorii „Album roku – rock”. Druga płyta ukazuje się w maju 2006, pod tytułem „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” i już po tygodniu zajmuje I miejsce na Oficjalnej Liście Sprzedaży. Trzecia płyta „Hipertrofia”,  osiągnęła status Podwójnej Platyny. „Czerwony Album” wydany w 2011 roku zyskuje status Złotej Płyty w tydzień po premierze.


W roku 2013 muzycy z grupy COMA podpisali kontrakt z niemiecką wytwórnią earMusic/ Edel, która ma pod swoją opieką takich artystów jak: Deep Purple, Skunk Anansie, Marillion czy Europe. W efekcie tej współpracy narodził się anglojęzyczny krążek pod tytułem „Don't set your dogs on me”, którego premiera odbyła się w lutym 2013. W ramach promocji najnowszego albumu, zespół COMA wystąpił na dwóch koncertach poza granicami Polski - w Londynie oraz Manchesterze.


W czasie jesiennego koncertu z pewnością będziecie mogli usłyszeć zarówno nowe utwory, jak i przeboje, uwielbiane przez publiczność.

 

HUNTER  to zespół muzyczny wykonujący muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. Powstał w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Formacji przewodzi Grzegorczyk, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu. „Drak” jest też autorem  tekstów i głównym  kompozytorem. Skład Huntera tworzą ponadto: gitarzysta Piotr „Pit” Kędzierzawski, skrzypek Michał „Jelonek” Jelonek, basista Konrad „Saimon” Karchut oraz perkusiści Dariusz „Daray” Brzozowski i Arkadiusz „Letki” Letkiewicz. Przez znaczny okres działalność zespołu była skupiona w artystycznym podziemiu. Szerszy rozgłos grupa zyskała już za sprawą wydanego w 1995 roku debiutanckiego albumu „Requiem”.  Wydana w 2003 roku płyta pt. „Medeis” przysporzyła Hunterowi nowych fanów. W latach późniejszych ogólnopolską popularność Hunter zyskał za sprawą utworu „Pomiędzy niebem, a piekłem”, pochodzącego z wydanego w 2005 roku albumu „T.E.L.I....”  Był, to także pierwszy przebój radiowy zespołu, notowany m.in. na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Do 2011 roku grupa wydała cztery odmienne stylistycznie albumy studyjne oraz szereg pomniejszych wydawnictw pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Formacja dwukrotnie otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Była także wielokrotnie wyróżniona w plebiscytach branżowych czasopism Gitara i Bas, Teraz Rock i Magazyn Gitarzysta. W latach 2004-2009 zespół był gospodarzem festiwalu muzyki heavymetalowej Hunter Fest.

 

ACID DRINKERS to zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały, będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od 23 lat. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ok. 1000 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś . Dali się również we znaki zagranicą -  gdyby nie problemy wizowe 20 lat temu, mogliby być dzisiaj głównym towarem eksportowym Polski. Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Kwasożłopy to 4 osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny. Titus – lider, wokalista i basista – obdarzony niezwykłą charyzmą, każdy występ doprawia poczuciem humoru; Popcorn – gitarzysta – prawdopodobnie jeden z największych  wirtuozów gitary nad Wisłą; Ślimak – perkusista – wybrany Najbardziej Inspirującym Perkusistą Wszech Czasów w Polsce; Jankiel – gitarzysta – muzyczny geniusz, w zespole od 3 lat. Byli członkowie zespołu to Litza (współzałożyciel), Perła, Lipa i śp. Olass (zmarły w 2009 roku). Acid Drinkers mają na koncie 15 płyt. Są skuteczniejsi niż piłkarska reprezentacja Hiszpanii – z każdej gali Fryderyków na którą są zaproszeni wychodzą z przynajmniej jedną statuetką. W 2011 rozbili bank wynosząc ich aż 4 – m.in. za Przebój i Grupę Roku. Wydana w roku 2010 płyta „Fishdick Zwei” z coverami odbiła się szerokim echem w Polsce. Kwasożłopy kują metal i krzeszą iskry i nic nie zapowiada by mieli poprzestać.  Na koncercie oprócz starych dobach kawałków usłyszymy również utwory z  ostatniego albumu „La Part Du Diable”.

 

10.11.13 godz.17.00 hala Orbita, ul. Wejherowska 34

Konfrontacje Rockowe wROCK 2013

COMA

HUNTER

ACID DRINKERS

 

bilety: 39 zł – do 10.09., 46 zł – do 10.10, 53 zł – do 9.11, 60 zł - w dniu koncertu
miejsca siedzące ( trybuny): 45 zł – do 10.09, 52 zł – do 10.10, 60  zł – do 9.11, 70 zł - w dniu koncertu

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

 

od: 10 listopada 2013
do: 11 listopada 2013

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 sierpnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca