Muzyka

Koncerty w Towarzyskiej SIERPIEŃ: Wild Books i Bołtuć/Kopczyński

Koncert WILD BOOKS (trash dream pop) / afterparty: Cool for Cats

16.08 piątek, 20:30, wejście 5 zł
 

Początkowo solowy projekt Grzegorza Wiernickiego, wokalisty The Phantoms, ewoluował ostatnio do duetu. Wraz z Karolem Czerniakiewiczem, perkusistą Teenagers, szykują właśnie nowe nagrania, które zaprezentują premierowo podczas koncertu w Towarzyskiej. Swoją muzykę określają jako trash dream pop.


O taneczny after w garażowym klimacie zadbają Cool For Cats.

https://www.facebook.com/events/415866141857268/

 

Koncert: Poważka w Towarzyskiej - Bołtuć/Kopczyński (gitary klasyczne)

22.08 czwartek, 20:30, wstęp 5 zł

Zapraszamy na kolejną odsłonę nowego cyklu koncertowego w Klubokawiarni Towarzyska, w którym prezentujemy muzykę określaną jako "poważną" czy "klasyczną". Poprzez dobór artystów i repertuaru chcemy pokazać, że tego rodzaju brzmień niekoniecznie trzeba słuchać pod krawatem w Filharmonii lub innej sali koncertowej.  Pierwsza edycja spotkała się ze świetnym odzewem publiczności, co pokazało, że nie myliliśmy się i wnętrze Towarzyskiej nadaje się na przyjęcie muzyki poważnej nie gorzej niż Carnegie Hall.

Tym razem zaprezentuje się przed nami duet młodych, ale uznanych już gitarzystów.

Radosław Bołtuć urodził się w Lublinie w 1989 roku. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 8 lat. Ukończył Szkołę Muzyczną I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie pod kierunkiem dr. Jakuba Niedoborka. Obecnie jest studentem roku dyplomowego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie st. wykł. Ryszarda Bałauszko.
Jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Do najważniejszych jego osiągnięć należą: I nagroda przyznana podczas Międzynarodowych Spotkań Gitarowych w Sanoku (2003), zwycięstwo w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Gitarowych w Inowrocławiu (2004), I nagroda na Ogólnopolskim Wiosennym Konkursie Gitarowym w Lublinie (2008), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Krynicy-Zdroju (2012) oraz wyróżnienie na Westfalian Guitar Spring w Erwitte (Niemcy, 2012). Jest również laureatem konkursów zespołów instrumentalnych, zdobył m.in. III miejsce w kategorii duet gitarowy na konkursie w Gorycji (Włochy, 2011).

Maciej Kopczyński - urodzony w Łodzi w 1989 roku. Na gitarze gra od 8 roku życia. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi pod kierunkiem prof. Pawła Stępnika. Obecnie jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w
klasie prof. Marcina Zalewskiego. Uczestnik międzynarodowych kursów i konkursów (m.in. Międzynarodowy Kurs i Konkurs Gitarowy w Olsztynie). Prowadzi działalność artystyczną zarówno solową, jak i kameralną. Członek zespołu Fantango Quintet, z którym występował na wielu koncertach w całej Polsce.
W grudniu 2011 roku zespół został laureatem XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu.

Program koncertu złożony będzie z kompozycji twórców latynoamerykańskich (m.in. Barrios, Piazzola), prezentując pełen wachlarz gatunków, występujących w Ameryce Południowej i charakterystyczne dla ich nich cechy: melodyjność, rytmiczność, sentymentalność, ale również porywczość i spontaniczność.

https://www.facebook.com/events/287663898041218/

16 sierpnia 2013, 20:30

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 sierpnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca