Muzyka

KALIBER 44 + Goście

Po wyjątkowo długim oczekiwaniu na scenę powrócił Kaliber 44. Tworzący indywidualny styl, do dziś rozpoznawany po zaledwie kilku wersach, to zespół, który połączył fanów wielu gatunków muzycznych tworząc pierwszy prawdziwy hip hopowy fenomen na polskiej scenie. Ich debiutancki album „Księga tajemnicza. Prolog”, do dziś jedyny prawdziwie udany przykład polskiego psycho-rapu sprzedał się w nakładzie ponad 100 000 egzemplarzy czyniąc z K44 gwiazdę.

 

Młodzi reprezentanci Katowic i Końskich raz na zawsze zmienili polski rynek muzyczny odwagą, prostolinijnością, genialnymi tekstami i energią. Album „W 63 minuty dookoła świata” ugruntował pozycję Kalibra i dostarczył zestaw utworów, granych nawet przez komercyjne rozgłośnie radiowe, w tym wydany na singlu „Film”. Ostatni album Kalibra, „3:44” ukazał się w 2000 roku i stanowi moment graniczny dla tego gatunku. Po jego wydaniu zespół zawiesił działalność.

 

Po 13 latach Kaliber 44 reaktywował się. Co prawda pod nazwą Baku Baku Skład członkowie zespołu pojawiali się co jakiś czas wspólnie na scenie, tak samo jak podczas wsytępu na Off Festiwalu. Ale dopiero zaproszenie na na Opener Festival 2013 dało impuls do reaktywacji na stałe w składzie AbradAb, Joka i DJ FEEL-X. Co warte podkreślenia zespół postanowił od tej pory koncertować z udziałem muzyków grających na żywo muzykę grupy, co znacznie uatrakcyjniło koncerty. Występy  we wrześniu 2013 są prawdopodobnie jedynymi koncertami klubowymi w tym roku!

 

 

Kraków –26.09.2013–  Lizard King Ul. Św. Tomasza 11a
Otwarcie wejść: 19:00 Start: 20:00
Bilety przedsprzedaż 44zł, w dniu koncertu 54zł

Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE:

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Carton Shop, ul. Floriańska 36
Klub Lizard King, ul. Św. Tomasza 11a

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w
całej Polsce.

26 września 2013, 20:00

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 sierpnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca