Muzyka

Rusza druga edycja Otwartych Wtorków z NuPlays!

We wtorek, 10 września, rusza druga edycja Otwartych Wtorków z NuPlays – konkursu dla młodych (stażem) zespołów, organizowanego przez NuPlays i warszawski Klub Muzyczny Progresja. Podczas 15 koncertów, które odbywać się będą przez najbliższe 4 miesiące, wyłonionych zostanie dwóch zwycięzców. Podobnie, jak podczas pierwszej edycji, nagrodami będą: profesjonalna sesja nagraniowa oraz występ na deskach Progresji przed wybraną gwiazdą.

 

Idea cyklu „Otwarte Wtorki” narodziła się w 2008 roku, kiedy to Marek „Prezes” Laskowski, właściciel Klubu Progresja, postanowił dać młodym, niedoświadczonym zespołom szansę zagrania koncertu w klubie, w którym grywają najwięksi. Od tego czasu, koncerty te na stałe zagościły w kalendarzu Klubu.

 

W styczniu 2013 roku do inicjatywy Progresji dołączył NuPlays.pl - platforma do sprzedaży muzyki cyfrowej dla niezależnych artystów i wytwórni. Dzięki temu „Otwarte Wtorki” zmieniły formułę, przyjęły nazwę „Otwarte Wtorki z NuPlays” i stały się konkursem dla początkujących zespołów. Młodzi muzycy, którzy biorą w nim udział, mają szansę wygrać profesjonalną sesję nagraniową, której fundatorem jest NuPlays (nagrany album znajdzie się również w ofercie NuPlays), a także mogą powalczyć o drugą nagrodę - możliwość zagrania przed znanym zespołem, którego koncert organizowany jest przez Klub Progresja.  

 

I.O. Project zwycięzcą pierwszej edycji

 

Pierwsza edycja Otwartych Wtorków z NuPlays zakończyła się 17 maja br. Spośród pięciu zespołów, które dostały się do wielkiego finału, jury wybrało I.O.Project, formację grającą ambitną mieszankę muzyki pop, rock, funky i jazz, m.in. na instrumentach takich jak wiolonczela i skrzypce. Drugą nagrodę, dzięki głosom publiczności, zdobył zespół Muhu Island, którego twórczość określić można jako alternatywny, progresywny rock. Finałowy koncert transmitowany był na żywo na NuPlays.pl oraz na antenie Radia Bemowo.

 

Otwarte Wtorki po raz drugi

 

Pierwsza edycja konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem zespołów, o czym świadczy chociażby fakt, że zgłoszenia spływały nawet po terminie zakończenia ich przyjmowania. Dlatego też organizatorzy z NuPlays i klubu Progresja, wspólnie postanowili aby kontynuować to przedsięwzięcie.

We wtorek, 10 września, startuje druga edycja konkursu. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostały 32 zespoły, które zaprezentują swoje umiejętności podczas ośmiu koncertów eliminacyjnych. Na pierwszy ogień pójdą formacje: Booster, Forbidden District, Forever Freedom i Stacja Kamczatka. Po eliminacjach, do dalszego etapu przejdzie 16 kapel, które dalej walczyć będą o wygraną.

***

 

Czym są Otwarte Wtorki z NuPlays?

 

Cykl koncertowy „Otwarte Wtorki z NuPlays” to konkurs dla debiutantów i początkujących muzyków. Jest to seria 15 koncertów (eliminacje, ćwierćfinały, półfinały i finał), w trakcie których, za każdym razem, do dalszego etapu przechodzą dwa zespoły - jeden wybrany głosami jury, a drugi głosami publiczności.

 

Podczas wielkiego finału, jury konkursu zadecyduje, który zespół był na tyle dobry, aby wygrać profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja. Publiczność natomiast wybierze zespół, który ich zdaniem powinien wygrać możliwość zagrania przed wybranym przez siebie zespołem (którego koncert organizowany jest przez Progresję).

 

Ponadto, po ostatnim koncercie półfinałowym, na stronie NuPlays.pl odbędzie się głosowanie na Dziką Kartę. Wszystkie zespoły, które odpadną z konkursu we wcześniejszych etapach, będą miały drugą szansę, aby głosami internautów dostać się do finału i dalej powalczyć o nagrodę główną.

 

Konkurs przeznaczony jest dla zespołów grających muzykę rockową (oraz wszystkie gatunki pochodne: metal, punk, post-rock, etc.), a także fusion, world music, folk, etno.

 

Materiał nagrany przez zwycięski zespół otrzyma wsparcie promocyjne NuPlays – nowej platformy typu „direct-to-fan” z muzyką pochodzącą zarówno od wytwórni jak i od całkowicie niezależnych artystów. W ramach konkursu „Otwarte Wtorki z NuPlays” serwis, wspólnie z Klubem Progresja, chce znaleźć nowe talenty, dać szansę początkującym muzykom i umożliwić im nagranie profesjonalnego, autorskiego materiału.   

 

Partnerzy medialni konkursu: DlaStudenta.pl, Netfan.pl, Muzyka.pl, Radioaktywne.pl, Radio Bemowo, Radio Roxy FM, Rock Axxess

 

Więcej informacji o NuPlays na: http://media.nuplays.pl/

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca