Muzyka

Nowy album Hetmana – koncert w Progresji


9 listopada zapraszamy na koncert promocyjny najnowszej, jedenastej już płyty warszawskiego zespołu Hetman.

 

Krążek nosi tytuł “You” i dedykowany jest wszystkim kobietom. Grupa działa od 23 lat na rynku i ma na swoim koncie wiele koncertów, również w USA. Rozpoznawalna jest z takich kawałków, jak: “Easy Rider”, “Skazaniec”, “Banita”, “Zabierz mnie stąd”, czy słynnych przeróbek “Hej sokoły” oraz “Czarny chleb i czarna kawa”.


Hetman wystąpi w składzie: Jarek Hertmanowski – gitara, Paweł Bielecki – wokal, Robert Tyc – wokal, Ma-ciej Baran – klawisze, Bogusław Balcerak – gitara, Krzysztof Dyczkowski – bas i Paweł Stuczyński – perkusja.


Oprócz Hetmana zagrają zespoły: Testor, The Black Horsemen i Overload.


Warszawski zespół metalowy Testor rozpoczął swoją działalność w 1989 roku. Założony został przez braci Jung. Do najważniejszych wydarzeń w historii zaliczyć można występy na: festiwalu w Jarocinie w 93 i 94 roku, trasie koncertowej Prince Rock Poland z Vader, Proletaryat i Sweet Noise w 95 roku, festiwalu w Wę-gorzewie w 95 (I. nagroda) i 96, Przystanku Woodstock w Żarach w 98 i 99 roku, Hunterfest w 2006 roku. Wydana w 2008 roku płyta “Next Stop Insanity” została bardzo dobrze oceniona przez fanów i branżę mu-zyczną, co ugruntowało mocną pozycję zespołu w czołówce polskiego thrash metalu. W 2011 roku za po-średnictwem niemieckiej wytwórni Killer Metal Records, Testor opublikował kolejny album “Animal Killstinct”. Jest on dystrybuowany na terenie całej Europy.


ThE BlacK HorsemeN powstał w Warszawie w 2001 roku. Ich muzyka to GunshoT z przesterowaną elek-tryczną wiolonczelą. Grają koncerty, których nieodłącznym elementem jest prawdziwy rock show. Cały ze-spół daje z siebie maksimum energii, wzorując się na takich artystach jak Queen, King Diamond czy Kiss. Kompozycje zespołu, zawsze bardzo melodyjne, mają ducha prawdziwego hard rocka. BH gra koncerty w wielu różnych miastach, między innymi Warszawie, Łomży, Lublinie, Opolu Lubelskim i w małych miejsco-wościach. Wokalista zespołu, MeroT wygrał odcinek programu “Szansa na sukces” piosenką “Jaskółka uwię-ziona” Stana Borysa. Następnie MeroT zaśpiewał w finale tego programu, w sali kongresowej i wygrał po-nownie. Nagrodą był występ wraz z całym zespołem ThE BlacK HorsemeN na koncercie Debiutów Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2004. Do tej pory jest jedynym zespołem metalowym, który wystąpił na tym kon-cercie. Ich utwór pod tytułem “BlacK HorseS” utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów rocko-wych Pierwszego Programu Polskiego Radia przez 4 miesiące w 2006 roku. Pod koniec 2009 roku do zespołu dołączył dynamiczny i wszechstronny wiolonczelista ThE GuidE. Zastąpienie gitary solowej przesterowaną, elektryczną wiolonczelą jest strzałem w dziesiątkę. Muzyka nabrała jeszcze bardziej ekscytującej barwy oraz niepowtarzalnego brzmienia. Energia i nowe możliwości wniesione do zespołu wraz z dołączeniem nowych muzyków zaowocowały pracą nad albumem “DeviL’s GospeL”.


O sobie ThE BlacK HorsemeN mówią: “Gramy w stylu GunshoT. Najważniejsze są dla nas koncerty. Tam dajemy z siebie wszystko, wkładamy całe serce i cały testosteron. Dzięki temu tworzymy show. Publiczność wie, że dla nas czas na scenie jest czymś niezwykłym. To rytuał. Wokalista maluje twarz, by uczcić niezwykłe wydarzenie, tak jak Indianie malują twarze przed bitwą lub świętem”.


Dzięki oryginalnie brzmiącej, przesterowanej wiolonczeli oraz niespotykanej skali głosu wokalisty, muzyka zespołu ThE BlacK HorsemeN zaskakuje melodyjnością, dynamizmem i energią, która porywa widownię. Skład: MeroT: klawisze, wokal; ThE GuidE: przesterowana wiolonczela, wokal; D’ArcH AngeL: gitara, wokal; ZavatH: bas; OvernighT: perkusja, klawisze.


Overload – jesteśmy groove-metalową formacją założoną 2010 roku z inicjatywy Gustawa Więckowskiego i Marcina Ścierańskiego, do formacji dołączyli później i grali w latach 2010-2013 Alan Parsons i Piotr Mań-kowski. W roku 2011 zespół nagrał i wydał EP’kę z trzema utworami. W roku 2013 zespół nagrał i wydał płytę krótkogrającą “Lord Of War”. Niedługo po wydaniu płyty zespół zakończył współpracę z Alanem i Mańkiem. Na ich miejsce dołączyli Paweł Zwierzyński oraz Krzysiek Lesiński. Stawiamy na mocne brzmienie, uczucie w grze i rozbudowane i bujające kawałki. Dotychczas zespół zagrał ponad 50 koncertów między innymi z takimi zespołami, jak: Hetman, Unborn Suffer, Almost Failed, Ametria, Testor czy Obscure Sphinx. Aktualnie zespół skupia się na promocji najnowszego wydawnictwa.


Bilety: 20 zł i 30 zł w dniu koncertu do nabycia w Klubie Progresja i sieci eventim

9 listopada 2013

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca