Muzyka

Wracają Niepokorni! 45 edycja!

Wieczór songwriterów – z Polski i Islandii!

 

Po wakacyjnej przerwie do krakowskiego klubu Żaczek wracają Niepokorni – cykl koncertów z muzyką alternatywną. We wtorek, 8 października, posłuchamy trzech akustycznych, songwriterskich koncertów. Zagrają: Myrra Rós z Islandii oraz polscy przedstawiciele: Patrick The Pan i Inqbator. Będzie magicznie! Będzie kameralnie! Koncertom towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Pauliny Kozłowskiej, studentki UJ. Start o godz. 19.30. To już 45 edycja imprezy!

 

Myrra Rós

No i stało się! Po sukcesie pierwszych dwóch tras koncertowych Myrra Rós powraca do naszego kraju na kilka występów. Jeden z nich odbędzie się w krakowskim klubie Żaczek, w ramach cyklu z muzyką alternatywną - Niepokorni! Myrra Rós to niezwykle zapracowana artystka. Często udziela się w wielu różnych projektach, występuje wspólnie z innymi artystami, jest twórcą cotygodniowych koncertów z serii L’Acoustique w znanym klubie Barbara. Podbiła serca wszystkich koncertami w Harpie w ramach Iceland Airwaves Festival, a także coraz częściej podróżuje za granicę, by tam dzielić się swoją muzyką. Jest jedną z najbardziej cenionych singer/songwriterek w Islandii. Pisze piosenki zarówno w swoim języku, jak i po angielsku. Najlepiej czuje się w klimacie folkowych pieśni. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują uśmiech i łzy. To idealne dźwięki dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Halli Nordfjord czy Ólöf Arnalds.

www.myrraros.bandcamp.com

 

Patrick The Pan

Do niedawna studiował na UJ. Był też recenzentem muzycznym w piśmie „WUJ – Wiadomości Uniwersytetu Jagiellońskiego”, którego redakcja od sześciu lat współorganizuje Niepokornych. Pisze o sobie: – Nie mam na imię Patryk. Jestem Piotrkiem. Patrick The Pan. Piszę. Gram. Śpiewam. Zwlekam. Jestem pocieszny. Ale. Smutne piosenki. Nie o miłości. O miłości. O zwierzętach. O ludziach. O was. Cześć.

Warto dodać, że Piotrek jakiś czas temu stracił pracę i stwierdził, że to idealny moment, aby zrealizować swoje marzenie – nagrać płytę. Jak pomyślał, tak zrobił. Album wydał w sieci, ale odzew był tak wielki, że szybko zrozumiał, iż musi przygotować też wersję namacalną płyty. Krążek „Something of an End” to porcja pięknych dźwięków! To właśnie Patrick The Pan otworzył tegoroczny Opener Festival w Gdyni!

www.patrickthepan.pl

 

Inqbator

To projekt osiadłego obecnie w Krakowie Jakuba Bugały. Gitara i głos. Stan przejściowy między tym co jest, a tym w co się ma przerodzić. Dojrzewanie i odkrywanie siebie, mimo „poważnego” wieku. Bycie trochę za szybą. Dlatego Inqbator. Melancholia jako element wiążący doświadczanie siebie i świata. Doświadczenia przekuwane na muzykę, piękną muzykę. Inspiracje czerpane głównie z zimnej, ciemnej, ale równie pięknej jak ta kolorowa, strony Skandynawii. Utwory powstawały w jesiennych i zimowych miesiącach od 2011 roku i jesienią zostaną wydane na pierwszej EP artysty.

www.soundcloud.com/inqbator

 

Paulina Kozłowska

Studentka II roku dziennikarstwa na UJ. Fotografią interesowała się od zawsze, ale dopiero trzy lata temu chwyciła za aparat. Tematem większości jej zdjęć jest kobieta. Tym, co najbardziej ceni w portretach, jest naturalność oraz równoczesna nietuzinkowość. Tą drogą stara się podążać. Ostatnio „odkopała” na strychu starego Canona, co zaowocowało miłością do fotografii analogowej.

 

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru  prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Lao Che, Voo Voo, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Halla Nordfjord (Islandia), CeZik & KlejNuty, Lech Janerka, Świetliki, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Czesław Śpiewa, Pustki i Kapela Ze Wsi Warszawa. Producentami imprezy są Edyta Pogwizd i Marzena Przybyła reprezentujące klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawiał artystów.

www.borowkamusic.pl

www.klubzaczek.pl

 

8 pazdziernika 2013, 19:30

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca