III Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika

 Kolejna edycja konkursu przypada w 110. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci Stanisława Czernika (1899-1969) - poety, powieściopisarza, eseisty i badacza folkloru, twórcy oryginalnego kierunku artystycznego - autentyzmu. Organizacja konkursu jest częścią Roku Stanisława Czernika, ogłoszonego przez władze miejskie Ostrzeszowa i bogatego w wiele wydarzeń kulturalnych. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna im. St. Czernika w Ostrzeszowie. Patronat nad konkursem objęli:
Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów
Starosta Ostrzeszowski

Regulamin konkursu
1. Konkurs ma charakter otwarty - skierowany jest do wszystkich piszących bez ograniczeń.
2. Konkurs rozegrany zostanie w trzech kategoriach wiekowych:
Kat. I - dzieci do lat 11,
Kat. II - dzieci i młodzież w wieku: 12-15 lat
Kat. III - młodzież w wieku 16-19 lat,
Kat. IV - dorośli powyżej 19 lat.
3. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie pocztą zestawu wierszy w maszynopisie zawierającego maksymalnie 3 utwory w 4 egzemplarzach oznaczone godłem (pseudonimem, a nie rysunkiem) na adres:
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów
pl. Borek 17
63-500 Ostrzeszów
4. Organizatorzy nie ograniczają tematyki utworów. Jest ona dowolna.
5. Do zestawu należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną tym samym godłem co wiersze i zawierającą następujące informacje: nazwisko, imię, adres, numer telefonu, wiek, ewentualnie adres e-mail (uczniowie proszeni są o podanie klasy i szkoły). Informacje te zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych (DzU z 1997 r. nr 133, poz. 883) objęte są tajemnicą i zostaną wykorzystane jedynie w sposób określony w Regulaminie.
6. Jeden autor może przysłać tylko jeden zestaw wierszy.
7. Na konkurs nie należy przesyłać utworów wcześniej publikowanych i nagradzanych.
8. Osoby przysyłające: zestawy złożone z więcej niż 3 wierszy, opatrzone pełnymi danymi zamiast godła oraz zawierające niepełne dane osobowe nie zostaną dopuszczone do udziału w konkursie.
9. Termin nadsyłania wierszy mija 31 maja 2009 roku (decyduje data stempla pocztowego).
10. Jury powołane przez organizatorów decyduje o podziale nagród. Organizatorzy przewidują nagrody finansowe (dorośli) i rzeczowe (dzieci i młodzież) oraz nagrody specjalne za utwory związane z:
- Ostrzeszowem i ziemią ostrzeszowską,
- postacią i dziełem Stanisława Czernika.
11. Ogłoszenie wyników nastąpi we wrześniu 2009 r. podczas uroczystości podsumowującej konkurs i upamiętniającej postać St. Czernika. Laureaci zostaną powiadomieni o jej terminie telefonicznie i listownie.
12. Nagrodę należy odebrać osobiście lub przez upoważnioną do tego osobę w dniu ogłoszenia wyników. Nie wysyłamy nagród pocztą.
13. Utwory nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane w dokumentującym plon konkursu wydawnictwie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikacji wierszy bez wypłaty honorariów oraz bez zgody autorów.
14. W sprawach spornych nieujętych w Regulaminie decyzje podejmują organizatorzy w porozumieniu z jury.

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać na stronie internetowej www.bp.ostrzeszow.pl lub pod numerem tel. 062 730 33 89, 730 19 48 oraz adresem e-mail: biblioteka@bp.ostrzeszow.pl.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 kwietnia 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło