Literatura

II Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O kwiat dziewięćsiła”

REGULAMIN Konkursu:


1. Konkurs jest organizowany pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej w Skomielnej Czarnej (gmina Tokarnia, pow. myślenicki, woj. małopolskie) przy wsparciu Gminy Tokarnia.

 

2. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do autorów zrzeszonych jak również niezrzeszonych w związkach twórczych oraz bez podziału na autorów przed debiutem i po debiucie. Uczestnik konkursu musi mieć ukończenie 16 lat.

 

3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie zestawu trzech wierszy w czterech egzemplarzach wydruku komputerowego lub maszynopisu. Rękopisów nie przyjmujemy.

Tematyka utworów jest dowolna. Łączna objętość zestawu wierszy nie może przekraczać 3 stron znormalizowanego maszynopisu (wydruku). Każdy uczestnik konkursu może dołączyć do zestawu dodatkowo jeszcze jeden lub dwa wiersze w czterech egzemplarzach (wg uznania, ale każdy w oddzielnej tematyce): 1. o tematyce związanej z przyrodą górską, 2. o tematyce związanej z pożarnictwem, które będą oceniane oddzielnie. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane w żadnych mediach ani nagradzane w innych konkursach. Uczestnik konkursu może nadesłać tylko jeden zestaw wierszy.

 

4. Wiersze muszą być podpisane godłem (pseudonimem). Takim samym godłem należy opatrzyć dołączoną do nich zaklejoną kopertę, zawierającą na kartce dane autora (imię i nazwisko, dokładna data urodzenia, adres, telefon, e-mail). Wiersze podpisane imieniem i nazwiskiem autora (zamiast godłem) nie będą oceniane.

 

5. Prace konkursowe należy nadsyłać do 30 czerwca 2011 r. na adres pomysłodawcy konkursu:
Lesław Urbanek
32-437 Skomielna Czarna 240
z dopiskiem: „Konkurs Poetycki”

 

6. Organizator nie zwraca nadesłanych tekstów.

 

7. Oceny prac konkursowych dokona jury powołane przez organizatora. Prace nie spełniające wymogów regulaminu nie będą oceniane.

 

8. Laureaci konkursu otrzymają okolicznościowe plakietki, dyplomy i nagrody książkowe.

Przewidziane są również honorowe wyróżnienia. Jeśli pozyskane środki od sponsorów nie pozwolą na organizację spotkania pokonkursowego, wszystkie nagrody prześlemy pocztą.

 

9. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji nagrodzonych i wyróżnionych wierszy w mediach bez dodatkowej zgody autorów oraz bez honorarium autorskiego.

 

10. Podsumowanie konkursu odbędzie się w październiku 2011 r.

 

11. Zgłoszenie do udziału w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

 

W przypadku wątpliwości informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu komórkowego:
663221329.


 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca