Literatura

Nadpalony Manuskrypt – wyniki!

Wiemy już, kto zaskarbił sobie wdzięczność Pana Wywrotka!

Przyznam szczerze, że odetchnąłem z ulgą, gdy naszemu wspaniałemu patronowi pośpieszono z pomocą, by odtworzyć treść tajemniczej opowieści. Prób nie było może szczególnie wiele, jednak ich inwencja i kreatywność z pewnością zasługują na uwagę.

 

Debiutant na Wywrocie, młody, acz utalentowany Piotr Niemirski, zaserwował nam w swoim opowiadaniu pt. „Cesarska Próba" mrożącą krew w żyłach historię misji w gęstwinach mrocznego i tajemniczego lasu – skądinąd wiem, że Pan Wywrotek był tak zaaferowany lekturą, że przegotował makaron.

 

Intelektowi czytelnika rzuciła wyzwanie  Dżastin, składając błyskotliwy, wielowarstwowy tekst pod tytułem „Kraina". Siedziałem do rana z kotem, kalkulatorem oraz pamiątkowym wydaniem „I Ty możesz zostać Pitagorasem", próbując rozwikłać tajemnicę ciągu liczb w opowiadaniu, jednak moje wysiłki, ze względu na skrajną dyskalkulię, spełzły na niczym.

 

Last but not least, Mirek Kuzera zabrał nas w „Po drugiej stronie wąwozu" na wycieczkę do krainy fantazji, gdzie wszystko jest tak rozkosznie dziwne.

 

Obradowaliśmy długo, było pełno krzyków, spazmów i rozładowujących napięcie obrazków kotków na komputerze, jednak w końcu jury w składzie: moja skromna osoba oraz obezwładniająco czarująca Dominika Ciechanowicz, podjęło trudną, acz słuszną decyzję.

 

Dozgonną wdzięczność Pana Wywrotka oraz książkę Filipa Surowiaka „Wiązka" otrzymuje...

 

<werble>

 

<wyczekująca cisza>

 

<obgryzanie paznokci>

 

...DŻASTIN!

 

<euforia, deszcz konfetti, „We are the champions" w głośnikach>

 

Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy i pokornie prosimy, by dać nam pewne wskazówki w rozwiązaniu tego poważnego problemu matematycznego, bo cóż, ścisłowcy z nas żadni.

 

Pozostałym uczestnikom również serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach, które czekają nas już w listopadzie!

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7939 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Justyna D. Barańska
Justyna D. Barańska 27 pazdziernika 2011, 23:18
Brawo państwu od prozy :) Ładnie dbacie o naszych prozaików.
przysłano: 12 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca