Nakręć wiersz i wygraj 12 tysięcy

Rusza 6. edycja projektu Nakręć wiersz, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a nadsyłane na konkurs prace zaskakują ciekawymi pomysłami oraz ich realizacją. Głównym zadaniem uczestników jest przygotowanie etiudy filmowej na kanwie utworu literackiego, wybranego z tzw. Banku wierszy. 
 
W poprzednich dwóch latach inspiracją do tworzenia filmów były utwory poetyckie Tadeusza Różewicza (2011) i Krystyny Miłobędzkiej (2012).Tym razem w Banku znajdzie się kilkadziesiąt wierszy autorów, których twórczość prezentowana będzie podczas kwietniowego Europejskiego Portu Literackiego Wrocław. 
 
Konkurs jest nieodłączną częścią festiwalu, który od 18 lat zajmuje centralne miejsce na mapie wydarzeń literackich w Polsce. Podczas Portu wyłaniany jest zwycięski film, a jego autorzy otrzymują finansową nagrodę (12 tysięcy złotych). Do pokazu finałowego zostanie dopuszczone od 10 do 30 filmów.
 
Przewodniczącym jury 6. edycji konkursu został Zbigniew Rybczyński (reżyser, twórca filmów animowanych i laureat Oscara za film "Tango"). Filmy oceniać będą także Artur Burszta (dyrektor Portu Literackiego), Michał Chaciński (dyrektor Gdynia Film Festival) oraz Anna Jadowska (reżyserka, scenarzystka i scenografka). 
 
Tradycyjnie swoją nagrodę przyzna także publiczność. Po zamknięciu finałowej listy etiud organizatorzy uruchomią na stronie nakrecwiersz.pl głosowanie SMS. Prace konkursowe należy przesyłać (koniecznie z dopiskiem "Nakręć wiersz 2013") w nieprzekraczalnym terminie do 20 grudnia 2012 na adres:
 
Fundacja Europejskich Spotkań Pisarzy 
Przejście Garncarskie 2
50-107 Wrocław 
 
Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych, adresowany jest zarówno do nieprofesjonalistów, jak i twórców z dorobkiem, pojedynczych osób, a także grup producenckich, autorów z Polski lub zagranicy. Ponieważ ilość wierszy w Banku jest ograniczona, warto jak najszybciej zarezerwować utwór. 
 
Startowi konkursu towarzyszą na stronie nakrecwiersz.pl filmowe instrukcje, inspiracje i archiwalne programy z poprzednich edycji, w tym m.in. etiudy do wierszy Romana Honeta, Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego i Tadeusza Różewicza autorstwa tegorocznych jurorów konkursu Artura Burszty i Anny Jadowskiej.  

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło