Literatura

Ogólnopolski Konkurs Prozatorski: Literacka podróż po Gdańsku

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, w ramach projektu Sztuka Czytania, ogłasza Ogólnopolski Konkurs "Literacka podróż po Gdańsku" na tekst prozatorski, związany z konkretnym, możliwym do umieszczenia na mapie, miejscem w Gdańsku. Na autorów najlepszych utworów czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Nagrodzone teksty zostaną wydane w formie e-booka, audiobooka oraz w postaci interaktywnej mapy Gdańska. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 22 czerwca 2013 r.

 

http://sztukaczytania.org.pl/index.php5?id=292

 

Na konkurs można zgłosić niepublikowany i nienagradzany wcześniej tekst prozatorski (opowiadanie, esej, reportaż, itp.) związany z konkretnym miejscem w Gdańsku, które jest możliwe do oznaczenia na mapie miasta. Objętość tekstu nie może przekroczyć 10 stron.

 

Konkurs skierowany jest do osób dorosłych.

 

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody finansowe:

I miejsce – 2000 zł,
II miejsce – 1500 zł, 
III miejsce  - 1000 zł, 
oraz 7 wyróżnień, w kwocie 450 zł każde.

 

Termin nadsyłania prac mija 22 czerwca 2013 r., natomiast rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do końca sierpnia 2013 r.

 

10 nagrodzonych tekstów zostanie wydanych w postaci e-booka, audiobooka oraz interaktywnej literackiej mapy Gdańska. Premiera "Literackiej podróży po Gdańsku" odbędzie się w listopadzie podczas festiwalu czytelniczego Sztuka Czytania.

 

Informacji o konkursie udziela: Dział Promocji Literatury Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, tel. 58 301-48-11 w. 221, e-mail: promocja@wbpg.org.pl

 

Konkurs jest integralną częścią projektu Sztuka Czytania, realizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 maja 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca