Literatura

Nowy konkurs na opowiadanie organizowany przez Wydawnictwo Craiis

Rusza druga edycja konkursu literackiego organizowanego przez Wydawnictwo Craiis. W tym roku obowiązuje konwencja klasycznego fantasy, a motywem przewodnim są „Małe problemy wielkich bohaterów”.

 

– Stylistyka high fantasy w tej chwili przeżywa głęboki kryzys – komentuje Katarzyna Wolak, prezes Wydawnictwa Craiis i inicjatorka tegorocznego konkursu. – Elfy, krasnoludy i spotkania w karczmie kojarzą się z nudą i sztampą. Ten temat to z naszej strony wyzwanie: chcemy, żeby autorzy dali z siebie wszystko. Liczymy na kreatywność i oryginalność.

 

Organizatorzy konkursu czekają na prace o objętości 6-30 tyś. znaków. Nabór planowo rozpocznie się w lutym. Prace będzie można przysyłać przez specjalnie przygotowany formularz na stronie Wydawnictwa Craiis.    

 

Zeszłoroczny konkurs, pierwsza tego rodzaju inicjatywa, zaowocował antologią „Teorie spisków”, w której ukazały się teksty trzynastu początkujących polskich autorów. Tegoroczna akcja ma podobny cel: poszukiwanie utalentowanych, jeszcze nieznanych pisarzy. Publikacja zwycięzców jest planowana na jesień 2014.

 

Szczegóły na temat konkursu na stronie Wydawnictwa pod adresem http://wydawnictwo.craiis.org.pl/.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 stycznia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca