Literatura

Konkurs Literacki

XXIII Ostrołęcki Konkurs Literacki im. Dionizego Maliszewskiego. Konkurs ogólnopolski 


REGULAMIN 
 

1. Konkurs adresowany jest do osób w wieku 16 - 35 lat. Do udziału w Konkursie zapraszamy również rodaków zamieszkałych za granicą 
2. Tematyka wierszy jest dowolna, choć mile widziane będą wiersze dotyczące regionu ostrołęckiego. 
3. Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie zestawu 3 wierszy w 4 egzemplarzach w języku polskim (wydruk komputerowy lub maszynowy w formacie A4). Wiersze zgłoszone na Konkurs powinny stanowić własność autora, dotychczas niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach ogólnopolskich. 
4. Jeden autor może nadesłać tylko 1 zestaw wierszy. 
5. Wiersze należy opatrzyć godłem i dołączyć zaklejoną kopertę zawierającą powtórzone godło (pseudonim, a nie w formie graficznej), imię i nazwisko autora, wiek (lub rok urodzenia), dokładny adres, telefon, e-mail. 
6. Autorzy wierszy nagrodzonych zostaną poproszeni o przesłanie wersji elektronicznej nagrodzonych prac (w celu przygotowania tomiku wierszy nagrodzonych). 
7. Prace konkursowe należy nadsyłać do 15 maja 2015 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Miejska Biblioteka Publiczna ul. Głowackiego 42 07-400 Ostrołęka (z dopiskiem na kopercie „KONKURS POETYCKI im. D. Maliszewskiego"). 
8. Prace niespełniające powyższych wymogów nie będą rozpatrywane. 
9. Wysłanie przez autora prac na Konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby postępowania konkursowego oraz na publikacje wierszy nagrodzonych w wydawnictwach pokonkursowych, czasopismach i mediach oraz w internecie. 
10. Oceny prac dokona profesjonalne jury powołane przez organizatorów. Decyzja jury co do wskazania laureatów jest ostateczna. 
11. Uroczyste podsumowanie Konkursu i oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu odbędzie się podczas Dionizji’2015 (17-18 lipca), w programie których przewidujemy także dwudniowe warsztaty literackie. Osoby nominowane do nagród i wyróżnień otrzymają oddzielne powiadomienie i zaproszenie na Dionizje. Lista osób nominowanych zostanie również ogłoszona w internecie (m.in.www.mbpostroleka.pl) oraz w mediach po 1 lipca 2015 r. 
12. Laureaci Konkursu otrzymują nagrody pieniężne lub rzeczowe. Nagrodę należy odebrać osobiście podczas Dionizji. W przeciwnym razie zostanie ona - w porozumieniu z jury - rozdysponowana na pozostałych laureatów Konkursu. 
13. Uczestnicy zaproszeni na Dionizje pokrywają koszty podróży we własnym zakresie. Organizatorzy zapewniają nocleg i częściowe wyżywienie. 
14. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych na Konkurs prac. 
15. Autor zgłaszając prace na Konkurs jednoznacznie akceptuje postanowienia Regulaminu Konkursu. 
16. W sprawach nie ujętych w Regulaminie decyzję podejmują organizatorzy w porozumieniu z Jury. 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 kwietnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca