Jaka jest współczesna kobieta? (konkurs)

Z okazji Dnia Kobiet rusza konkurs w którym wygrać można powieść Alicji Masłowskiej – Burnos - “Nie wchodź w moją cisze”.
Napisz według Ciebie jaka jest współczesna kobieta - silna i niezależna czy też krucha i delikatna? Na Wasze komentarze (pod postem) czekamy do 18 marca 2016 roku.
Autorka wybierze 3 najciekawsze Wasze wypowiedzi, które nagrodzimy książką (I miejsce) oraz ebookiem (2 wyróżnienia) najnowszej powieści Alicji Masłowskiej – Burnos - “Nie wchodź w moją cisze”. Zapraszamy do zabawy!!!!
A korzystając z okazji wszystkim KOBIETOM życzymy, aby zawsze osiągały szczyt swoich marzeń, a to, czego pragną zawsze było na wyciągnięcie ręki. Wszystkiego najlepszego życzy wydawnictwo Psychsokok.
od: 8 marca 2016
do: 18 marca 2016

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Aleksandra
Aleksandra 9 marca 2016, 22:15
Kobieta dzisiejsza jest kobietą zdecydowanie silną. Takie czasy. Taka być musi.
Jednak nie jest pozbawiona wrażliwości. Nadal płacze na filmach, wzrusza się na przedstawieniach w przedszkolu, umiera ze strachu po lekturze horroru, kiedy właśnie wyłączyli prąd.
Jednak kobiety XXI wieku powstają z kolan i idą przez życie tak prywatne, jak i zawodowe z przyklejoną miną typu"dam radę". I dają radę!!!!
Nieporadne i średnio zadbane, umęczone praniem w wannie z trwałą ondulacją i nylonowym fartuchem na spracowanym grzbiecie...W oczekiwaniu na męża, z obiadem na stole.....to na szczęście już nieliczne egzemplarze, należące do ikon ubiegłego wieku...
KvR 15 marca 2016, 16:42
Jaka jest kobieta, nie wiem. Nikt nie wie, bo kobiet określić się nie da. I to nie tylko w dzisiejszych czasach, kiedy kobieta może być, kim chce, ale i kiedyś czy dzisiaj w innych kulturach, w których kobiety siedzieć mają w domu, ich natura pozostaje nieodgadniona. Bo to nie jest, że kobietę da się poznać. Wydaje się nam, że ją znam, a ona nas zaskakuje. I taka chyba właśnie jest kobieta. Zaskakująca i wiecznie nieodgadniona. A te wszystkie poradniki, w których niby ktoś rozpracował płeć piękną, napisane zostały przez mężczyzn omamionych, takich, którzy dali się nabrać. Widzą to, co kobiety chcą im pokazać. A jakie one są naprawdę? Nie wiem.
Edyta
Edyta 18 marca 2016, 10:45
Myślę, że współczesna kobieta jest przede wszystkim sprytna, bo zawsze potrafi dostosować się do sytuacji oraz własnych oczekiwań. Dba o dom, ciepło rodzinnej atmosfery, często łącząc te obowiązki z pracą zawodową, a jednocześnie daje mężczyźnie wierzyć, że to on rządzi ;) Bo przecież mężczyźni nie potrafią być szczęśliwi, gdy się ich nie pochwali, nie doceni, nie powie, jacy są silni i jak się przy nich czujemy bezpieczne. My potrzebujemy czułości i obecności dobrego męża i ojca. Nie ma się co oszukiwać, że chcemy zawsze wszystko robić same, aby udowodnić nie wiadomo komu, że potrafimy. Oczywiście, że kobiety w sytuacjach podbramkowych lepiej sobie radzą, są silne psychicznie i niezależne, tyle że wówczas marzą, aby ktoś im pomógł i powiedział, że wszystko będzie dobrze. Współczesna kobieta jest stanowcza i waleczna, gdy ktoś chce ją zagonić "do jaskini", aby robiła swoje i milczała. Jest także bezbronna i delikatna, jeśli pragnie wtulić się w męskie ramię i zapomnieć o całym świecie. Jak człowiek renesansu...wszechstronny, inteligentny, ze wszystkim sobie poradzi :)
Jowita Szpilka
Jowita Szpilka 21 marca 2016, 08:12
konkurs zakończony - podaję wyniki

1-Dorota Kalinowska,
2.KvR (wywrota.pl),
3.Aneta Trela
przysłano: 8 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło