20 lat Wywroty

Palma warszawska. Konkurs na reportaż w ramach Nagrody im. Beaty Pawlak

Ogłaszamy konkurs na reportaż o spotkaniu kultur skierowany do początkujących reportażystów. Konkurs jest realizowany w ramach programu edukacyjnego „Raj na ziemi”, który powstał z okazji 15-lecia istnienia Nagrody im. Beaty Pawlak. Wybrani autorzy wejdą w rolę Uczniów i przez dwa miesiące będą współpracowali z Mistrzyniami reportażu: Izą Klementowską, Katarzyną Surmiak-Damańską i Ewa Winnicką. Zwycięski tekst reporterski zostanie opublikowany na łamach Dużego Formatu. 


PALMA WARSZAWSKA. Drzewo poznania swojego i obcego 
Konkurs na reportaż o spotkaniu kultur skierowany do początkujących reportażystów. 

Jednym z celów programu Raj na ziemi” jest promowanie nowych, młodych talentów reporterskich. Praca na zasadzie „Mistrz - Uczeń” jest bardzo inspirującym i praktycznym działaniem, które może w znaczniej mierze odkryć i rozwinąć nowy talent pisarski. W drodze konkursu, przy współpracy między innymi z Dużym Formatem i Instytutem Reportażu, wyłonimy 3 osoby (do 30 roku życia) w ciągu jednego roku. 

W pierwszej kolejności czekamy na pomysły tekstów reporterskich na temat szeroko pojętej różnorodności: społecznej, kulturalnej, historycznej, której doświadczaliśmy lub doświadczamy w mieście Warszawa. W drodze konkursu, przy współpracy między innymi z Dużym Formatem i Instytutem Reportażu wyłonimy trzy najciekawsze pomysły. Następnie, ich autorzy wejdą w rolę Uczniów i przez dwa miesiące 2017 roku będą pracowali nad swoim tekstem z Mistrzyniami reportażu: Izą Klementowską, Katarzyną Surmiak-Damańską, Ewa Winnicką. Najlepszy reportaż poznamy w październiku podczas tegorocznej gali wręczenia Nagrody im. Beaty Pawlak. Zostanie on opublikowany na łamach Dużego Formatu. 

Zapraszamy osoby do 30. roku życia. Na zgłoszenia czekamy do 23 lipca. Na adres halo@rajnaziemi.org należy przesłać pomysł na tekst (około 1 strony znormalizowanego maszynopisu - 1800 znaków). 

Szczegóły i regulamin konkursu na: www.rajnaziemi.org 

Program edukacyjny „Raj na ziemi” został stworzony z okazji 15-lecia istnienia Nagrody im. Beaty Pawlak, które obchodzić będziemy w 2017 roku. Jest realizowany przez Stowarzyszenie Filmowe Dziki Bez. Naszym celem jest stworzenie szeroko rozumianego programu edukacyjnego opartego na literaturze faktu. Reportaż to jeden z najprężniej rozwijających się gatunków literackich w Polsce. 

Poprzez nasze działania chcemy promować podejście, które wyraża niespożytą ciekawość świata i ludzi, a także ciekawość fascynującego bogactwa kultur tworzonych, a czasem także niszczonych przez człowieka. Program edukacyjny „Raj na ziemi” to naturalne rozwinięcie idei, które zgodnie z wolą i myślą zawartą w twórczością Beaty Pawlak przyświecają kapitule Nagrody – promowanie działań na rzecz idei dialogu między kulturami. 

Program finansowany jest przez m.st. Warszawa.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 czerwca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło