Fantastyczny Konkurs Literacki JA GORĘ

JA GORĘ, CZYLI RÓŻANKOWE SPOTKANIA Z JĘZYKIEM POLSKIM to kolejny projekt lokalny realizowany przez Centrum Kultury Agora. Tym razem proponujemy mieszkańcom naszego osiedla nieszablonowe spotkania z językiem polskim, które staną się prawdziwą przygodą. W ramach Ja gorę odbędą się m.in.: bezpłatne warsztaty komiksu, grafitti, kreatywnego pisania Loesie, piknik językowy czy konkurs na opowiadanie fantastyczne. Tytuł projektu jest inspirowany pierwszym tomem antologii polskich opowiadań fantastycznych, zredagowanym przez Juliana Tuwima, w którym znalazły się m.in. nowele Henryka Rzewuskiego i Jana Potockiego. Fantastyka, jeden z najbardziej popularnych gatunków literackich, będzie nam towarzyszyć podczas całego projektu.

 

Pierwsza część projektu to FANTASTYCZNY KONKURS LITERACKI JA GORĘ, dla którego inspiracją będzie polska nowela fantastyczna XVIII i XIX wieku.

 

Termin nadsyłania prac: 16 października
Nagroda główna: 1500 zł, pozostałe: 1000zł i 500zł

 

Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników szeroko rozumianej fantastyki, (horror, postpunk, fantasy, sci – fi, legendy, itp.) 16+, którym niestraszne jest chwytanie za pióro. Twórcom opowiadań stawiamy kilka warunków. Czekamy na teksty mieszczące się w dowolnej konwencji szeroko rozumianej fantastyki, każde opowiadanie powinno zawierać frazę „Ja gorę”.  Interpretacje, czas oraz miejsce akcji pozostawiamy jako tematy otwarte. Konkurs jest przeznaczony zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów, którzy ukończyli 16 rok życia. Każdy kto spełnia powyższe warunki może przesłać nam jedną pracę w formie opowiadania.

 

Regulamin i karta zgłoszeń do pobrania: www.ckagora.pl

 

Projekt skierowany do osób 16+
Koordynator: Anna Borowska
tel.071 325 14 83, wew.106
anna.borowska@ckagora.pl

 

Projekt  jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty-dodaj do ulubionych 2017”.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
866 wyświetleń
przysłano: 17 lipca 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło