Literatura

Projekt „Tramwaj literacki – lekka jazda krytyczna”

Nasze warunki są jasne – proponujemy książkę za recenzję.

 

Redakcja portalu Wywrota.pl, ogłasza otwarcie projektu „Tramwaj literacki – lekka jazda krytyczna ” w związku z czym poszukuje osób chętnych do współpracy w zakresie recenzowania literatury popularnej: powieści dla młodzieży, książek podróżniczych, przygodowych, sensacyjnych, horrorów i powieści fantasy.

 

Osoby zainteresowane współpracą powinny posiadać konto na portalu Wywrota.pl, za pośrednictwem portalowego komunikatora proszone są o kontakt z redakcją: redakcja@wywrota.pl; w temacie listu wpisujemy : tramwaj literacki; w treści powinien znaleźć się krótki biogram nadawcy i tytuł książki, której zrecenzowaniem jest zainteresowany.

 

Nasze warunki są jasne – proponujemy książkę za recenzję.

 

Poniżej znajduje się lista proponowanych pozycji.

 

Tym razem są to nowości Wydawnictwa TELBIT .

 

http://facebook.com/wydawnictwotelbit/.

 

Zachęcamy do udziału w projekcie!

 

Redakcja

 

I

 

Gra to pierwszy tom bestsellerowej serii Dolina autorstwa Krystyny Kuhn. Opowiada o losach świeżo upieczonych studentów elitarnej uczelni Grace w Górach Skalistych w Kanadzie. Nie wszystko jest tam tak pięknei kolorowe, jak w broszurach informacyjnych. Już niemal od samego początku wywiązuje się śmiertelna intryga... Seria "Dolina" nawiązuje do tradycji takich produkcji, jak Lost: Zagubieni, Blairwitch Project czy Lśnienie. Na Zachodzie zbiera doskonałe recenzje.

 

Gra, Krystyna Kuhn,

przekład: Robert Rzepecki

Liczba stron: 296; Oprawa miękka

Wydawnictwo Telbit, 2011

 

 

II

 

 

 

Nie odchodź, Julio to przejmująca historia inteligentnej, ambitnej nastolatki z pasją do nauki i o nietypowych zainteresowaniach. Julia żyje jednak w cieniu pięknej siostry i grona jej znajomych, lokalnej śmietanki towarzyskiej. W jej życiu nieomal jednocześnie pojawia się miłość i nieuleczalna choroba. Nie odchodź, Julio to wzruszająca historia o miłości wartej najwyższego poświęcenia, o niezasłużonym cierpieniu i młodym życiu, które trzeba ratować za wszelką cenę...

 

Nie odchodź, Julio - Ewa Barańska

Liczba stron: 256; Oprawa miękka

Wydawnictwo Telbit, 2011

 

 

 

 

III

 

 

Samotność na pełnym morzu to kolejna  w Polsce powieść bestsellerowego brytyjskiego pisarza książek dla dzieci i młodzieży. Jest to piękna, klasyczna historia – dla czytelników w każdym wieku! Autor przedstawia nam historię Arthura, który po stracie rodziców zostaje rozdzielony ze starszą siostrą Kitty i wraz z innymi sierotami wysłany do Australii, na farmę nowych opiekunów. Spotyka tam kogoś, kto pomaga mu rozwinąć talent do projektowania łodzi... i odnaleźć właściwą życiową drogę. Niespełna sześćdziesiąt lat później, tuż po śmierci Arthura, jego córka Allie płynie w samotny rejs do Anglii. Czy nastoletnia żeglarka zdoła przemierzyć przestwór oceanu na jachcie zbudowanym przez ojca? Czy w jego rodzinnych stronach spotka zaginioną przed laty Kitty?

 

 Samotność na pełnym morzu, Michael Morpurgo

Przekład: Marta Kapera,

Oprawa Miękka, Objętość: 320 stron

Wydawnictwo TELBIT 2011

 

 

IV

 

 

 

Dni Ciemności, Rainer M. Schröder


Mrożąca krew w żyłach powieść autora bestsellerów Rainera M. Schrödera (http://www.schroder.net.pl/). Gratka dla wielbicieli kryminałów historycznych.

 

Wiekowy klasztor Himmerod w dolinie rzeki Salm. Oaza ciszy i pokoju. Mimo to za grubymi murami zaczyna dziać się coś przerażającego. Dlaczego brat Paulinus popełnia samobójstwo, rzucając się z chóru? I co stoi za zbezczeszczeniem ołtarza?

 

 Dni Ciemności, Rainer M. Schröder

przekład: Miłosz Urban

Oprawa miękka, 264 strony

Wydawnictwo TELBIT 2011

 

 

 

V

 

Eon. Powrót Lustrzanego Smoka
Kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii. W powszechnym mniemaniu wprowadzają pierwiastek zepsucia do rzemiosła lorda Smocze Oko, nie posiadają też fizycznej siły i żelaznej woli, niezbędnej do zjednoczenia się ze smokiem. Uważa się, że niewieście oko, zbyt często zapatrzone w siebie, nie potrafi ogarnąć natury świata energii.

Choć prawo panujące w Imperium Niebiańskich Smoków jest surowe, jeden z dwunastu kandydatów na ucznia lorda Smocze Oko zdołał ukryć przed światem swoją prawdziwą tożsamość. Stając do walki o przychylność Szczurzego Smoka, który na rok obejmie przywództwo nad duchowymi bestiami, chroniącymi kraj i cesarza, Eon podejmuje śmiertelne ryzyko. To, czy zdoła ocalić siebie i wpłynąć na losy państwa, zależy od siły głęboko skrywanej natury...

 

Eon. Powrót Lustrzanego Smoka
Alison Goodman, przekład: Dariusz Kopociński
Oprawa miękka ze skrzydełkami, stron: 576

Wydawnictwo TELBIT 2010

Patronat medialny:
Wywrota

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
olivia 29 marca 2011, 19:19
''Samotność na pełnym morzu to kolejna powieść w Polsce powieść'' ;]
Justyna D. Barańska
Justyna D. Barańska 30 marca 2011, 22:25
hyhy - Ewa Barańska :D jak moja mama
Paweł
Paweł "Ivo" Kaczorowski 1 kwietnia 2011, 12:41
No to daj Mamie do zrecenzowania... :)
przysłano: 23 pazdziernika 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca