Literatura

„Tramwaj literacki – lekka jazda krytyczna”: II odsłona projektu

Nasza propozycja jest jasna – dostajecie książkę za recenzję.

Redakcja portalu Wywrota.pl, zaprasza do udziału w drugiej odsłonie projektu

 

„Tramwaj literacki – lekka jazda krytyczna ” a także przypomina, że wciąż prowadzony jest nabór osób chętnych do współpracy w zakresie recenzowania literatury popularnej: powieści dla młodzieży, książek podróżniczych, przygodowych, sensacyjnych, horrorów i powieści fantasy.

 

Kontakt: redakcja@wywrota.pl

 

Osoby zainteresowane współpracą powinny posiadać konto na portalu Wywrota.pl.  W temacie listu wpisujemy : tramwaj literacki; w treści powinien znaleźć się krótki biogram nadawcy i tytuł książki, której zrecenzowaniem autor listu jest zainteresowany.

 

 

 W tej odsłonie proponujemy nowości Wydawnictwa Zysk i S-ka:

 


Zgred, Rafał A. Ziemkiewicz

 

Z wywiadów z Rafałem A. Ziemkiewiczem:

 

Nie ma czegoś takiego, jak literatura „prawicowa”. Jest tylko pewna wpływowa koteria w krytyce literackiej i mediach, która domaga się, by literatura opisywała nie realnie istniejącą III RP, ale, jak w czasach socrealizmu, rzeczywistość postulowaną − „państwo, będące największym sukcesem w dziejach Polaków”. A pisarzy, którzy się temu nie podporządkowują usiłuje wykluczyć taką właśnie etykietą.

 

 

 

2.

Uganda. Jak się masz, muzungu?

Michał Kruszona

 

Michał Kruszona, w swoim pisaniu, wychodzi daleko poza parki narodowe, afrykańską biedę i inne stereotypy, opisując Ugandę bez biura podróży.(Robert Swornowski)

 


 

Michał Kruszona (ur. w 1964 r. w Poznaniu), historyk kultury, muzeolog, okazjonalnie dziennikarz, od lat związany zawodowo z Muzeum Zamek Górków w Szamotułach.

 

 

 

 

 

3. Wspomnienia – Teresa i Władysław Tatarkiewiczowie

 

 

 

Wspomnienia to obraz zdarzeń, przeżyć z przeszłości Teresy i Władysława Tatarkiewiczów, spisane przez nich mniej więcej w tym samym czasie, które biegną równolegle, uzupełniając się wzajem.

 

 

W obecnym wydaniu Wspomnień publikowany jest fragment dziennika Jakuba Tatarkiewicza, dziadka Władysława, znanego rzeźbiarza, ucznia Bertela Thorvaldsena.

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy do udziału w projekcie  „Tramwaj literacki – lekka jazda krytyczna”.

 

Redakcja

redakcja@wywrota.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 listopada 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca