Literatura

„Anomalie” Grzegorza Krzymianowskiego

Grzegorz Krzymianowski to jeden z najbardziej obiecujących prozaików młodego pokolenia. Zadebiutował w 2010 roku znakomicie przyjętą powieścią „Historia mojego upadku”. 3 kwietnia w księgarniach pojawi się jego nowa książka – „Anomalie”(wyd. Prószyński i S-ka)

„Anomalie” to dramat obyczajowy:  wnikliwe studium rozpadu związku trzydziestolatków i świetnie literacko skonstruowana analiza psychologiczna bohaterów.
Kameralny dramat rozgrywający się między dwojgiem żyjących ze sobą, a coraz częściej obok siebie ludzi. Ich związek zamienia się powoli w ciąg pozornych, sztucznych gestów, przynajmniej do chwili, gdy mężczyzna zaczyna podejrzewać, że został zdradzony.

 

„Anomalie” to jednak nie tyle historia zdrady, co rzecz o teatrze zazdrości, która karmi się bardziej sama sobą niż rzeczywistością. Bohaterowie odgrywają tu role, siłą napędową wydarzeń są zaś bardziej ich wyobrażenia niż to, co dzieje się między nimi naprawdę.


Grzegorz Krzymianowski (ur. 1977) – prozaik, okazjonalny eseista, autor szkiców krytycznych i recenzji. Drukował między innymi w „Dekadzie literackiej”, „Twórczości”, „Odrze” i „Wprost”. Współpracuje z internetowymi „Literatkami" i „artPapierem". W 2010 roku ukazała się jego pierwsza powieść „Historia mojego upadku”.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 kwietnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca