Literatura

Nie-Wolny strzelec, czyli „Freelancer” Andrzeja Te

W maju 2012 r. trafi do sprzedaży najnowsza książka Andrzeja Te pt. Freelancer. Będzie to kolejna, po wydanym w ubiegłym roku zbiorze Dzieci TV, pozycja tego reprezentanta młodego pokolenia polskich autorów.


Na okładce Wydawca odkrywa treść fabuły książki. Czytamy więc, że:
Poznajemy młodego Iksa Igreka jako nastolatka zamieszanego w działalność przestępczą, któremu nieobce są alkohol, narkotyki, pobicia oraz izby wytrzeźwień. Wspomnienia Iksa skupiają się głównie na obozie młodzieżowym w Lloret de Mar (Hiszpania) i początku nielegalnych przygód, związanych między innymi z kradzieżami. Jako powieść inicjacyjna, traktująca o dojrzewaniu i próbie przejścia z „Dziecięcości” w „Dorosłość”, z czasem przenosi nas w okres, w którym Iks jest trzydziestoletnim mężczyzną, zmuszonym do zamknięcia prowadzonej przez lata własnej firmy i pójścia na „wakacje na bezrobociu”. Wkroczył zatem w kolejną iluzoryczną rzeczywistość, gdzie normą staje się zwyczajowy rytm dnia: praca-dom-praca. Pojawiają się refleksje na temat ogólnej idei wolności i zniewolenia współczesnego człowieka. Aby dalej posiadać cel i sens albo żeby się ich pozbyć już na zawsze i osiągnąć upragniony spokój, Iks Igrek wyznacza sobie własną MISJĘ…


Niezwykła lektura, która zmusza do głębokiej refleksji nad kondycją współczesnego świata. Integralną część książki, uzupełniającą treść, stanowią komiksy stworzone przez autora.
Dla zainteresowanych: www.andrzejte.pl

 

Patronat nad książką roztoczyli: Miesięcznik Literacki „Akant”, rozgłośnia „Radio Aktywne” oraz portal Granice.pl.

 

Wydawca: Novae Res, 2012.
Wydanie: Pierwsze.
Liczba stron: ok. 332.
 

 

 

 


 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Figa
Figa 11 maja 2012, 12:52
Lubię tematy uzależnień, więc pewnie poznam Iksa Igreka. Aaaa
przysłano: 11 maja 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca