Literatura

Filmowe oblicza poetów | X Sosnowieckie Dni Literatury

7 maja 2014 (środa) o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na dwuczęściowy pokaz fabularyzowanych filmów dokumentalnych Wiktora Skrzyneckiego i Władysława Terleckiego. Projekcje filmów o życiu i twórczości poetów Skamandra zorganizowane będą w ramach X Sosnowieckich Dni Literatury. Seanse odbędą się w Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny.

 

Sześcioodcinkowy cykl widowisk dokumentalnych, zrealizowany przez Telewizję Polską we współpracy z Uniwersytetem Śląskim, stara się - w atrakcyjnej formie paradokumentalnej inscenizacji, przesyconej poezją, dowcipem i zadumą, a łączonej z interesującym wykładem - przedstawić dzieje grupy Skamandra, tworzących ją poetów i ich dzieła.

 

 

 

W rolach głównych: Krzysztof Tyniec, Tomasz Dedek, Piotr Bajor, Sławomir Orzechowski, Zbigniew Suszyński, Ewa Bukowska, Małgorzata Wachecka, Tomasz Łysiak.

 

Program pokazu:

 

CZĘŚĆ I

„Młodość winna być nagła i ostra jak klinga!”, „Chmury nad nami rozpal w łunę. Julian Tuwim”,  „Szaleńcy, wzrośniem kiedyś kłosami mądrości. Jan Lechoń”

 

CZĘŚĆ II

„Chodźmy kraść na górach ogień! Mniej nie warto. Kazimierz Wierzyński”, „Mapa pogody. Jarosław Iwaszkiewicz”, „Alarm. Antoni Słonimski”

 

 

 

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego

41-200 Sosnowiec, ul. Kościelna 11

tel. 32 266-33-96; 32 266-43-76; tel./fax: 32 266-46-59

e-mail: biblioteka@biblioteka.sosnowiec.pl

www.biblioteka.sosnowiec.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca