Literatura

Big Book Festival | Warszawa | 14 i 15 czerwca

Czytelnicy współtworzą Duży Festiwal Książki

Dziel się czytaniem, przynieś taśmę VHS i wybierz najlepszą płytę 25-lecia.  

Duży Festiwal Książki, to jedyny taki festiwal w Polsce – całkowicie otwarty i tworzony wspólnie. Zapraszamy na dwa dni czytania, akcji i dyskusji, tworzonych przez czytelników i entuzjastów książek. Wszystkie spotkania są interaktywne. U nas pisarze i czytelnicy są partnerami. W programie drugiej edycji festiwalu znalazło się kilka wydarzeń, w których to publiczność odegra główną rolę.

 

Już w najbliższą sobotę, razem z radiową Trójką otwieramy plebiscyt na najważniejszą płytę polskich przemian. W Radiowym Domu Kultury Agnieszka Obszańska i Rafał Księżyk uruchomią giełdę muzycznych wspomnień. Aż do połowy czerwca można zgłaszać własnych faworytów – tytuły albumów, których godzinami słuchaliście na kasetach magnetofonowych, szkolnych dyskotekach i walkmanach z importu. Stworzoną przez publiczność listę polskich przebojów zaprezentujemy podczas festiwalowego spotkania ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA TRANSFORMACJI w sobotę 14.06 o godz. 14.00 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. Gościem specjalnym będzie Tymon Tymański. Więcej o zgłoszeniach już w sobotę na www.polskieradio.pl/trojka.

 

Zajrzyjcie do pawlaczy, piwnic i tapczanów, w których przetrwały do dziś kasety VHS. Będzie sentymentalnie, ale też komicznie i trochę obciachowo, gdy raz jeszcze na ekranie telewizorów pojawią się domowe produkcje filmowe – zapomniane wakacje w Bułgarii, huczne chrzciny kuzyna albo zrobiony metodą chałupniczą remiks ukochanych teledysków z fragmentem meczu koszykówki w samym środku. Przynieście filmowe wspomnienia na kasetach wideo - magnetowidy i telewizory czekają w niedzielę, 15 czerwca o godz. 12.00 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. Zapraszamy na NIEZAPOMNIANY VHS. Pokaz home video 1989-2014.

 

Każdy może dołożyć swoje pięć groszy do wystawy POLSKA OD NOWA. Złożą się na nią zdjęcia, opowieści, filmy, głosy i plakaty. Odtworzymy nastrój kilku tygodni, które poprzedziły obrady Okrągłego Stołu – w sklepach pustka, w fabrykach strajki, w powietrzu napięcie. A potem zwycięstwo, którego nikt nie miał siły świętować. 25 lat później każdy może się włączyć w tworzenie społecznej pamięci o transformacji - podzielić się wspomnieniem, elementem z prywatnych zbiorów, na przykład rodzinnym zdjęciem, dokumentem, zachowaną w szufladzie kartką na mięso i talonem na paliwo. Cyfrowe skany z domowych archiwów prosimy wysyłać na adres: tranzyt@big-book.pl, włączymy je do ekspozycji.

 

Najlepsze książki to te, które możemy komuś podarować. Podczas akcji KSIĄŻKI NA KILOGRAMY uda się kupować literaturę na wagę, ale nie tylko dla siebie. Każdy, kto włączy się do zakupów, zostanie poproszony o podarowanie jednej z nabytych książek do biblioteki w mieszkaniu terapeutycznym. Czytanie pomaga wracać do życia, a książki bywają najlepszymi przyjaciółmi. Dlatego przyjdź, załaduj i podziel się czytaniem. Zapraszamy w sobotę, 14.06 do Księgarni naukowej im. B. Prusa w godz. 10-12 oraz 16-18. Nie zapomnijcie o torbie na zakupy!

 

Big Book Festival ma charakter społeczny. Jest tworzony przy współudziale kilkudziesięciu partnerów, miejsc i dobrej woli entuzjastów czytania. Wszystkie spotkania festiwalu są otwarte.

 

Więcej na www.bigbookfestival.pl oraz www.facebook.com/bigbookfestival  

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca