Literatura

"Jak przetrwać kryzys w związku?" - spotkanie z autorami i psychologami

Autor: Agnieszka Jucewicz, Grzegorz Sroczyński
Tytuł: Kochaj wystarczająco dobrze
Format: 145x235 mm
Liczba stron: 248
Cena detaliczna: 39,99 zł
ISBN: 978-83-268-1387-0
Wydawca: AGORA

Data wydania: 6 luty 2015 roku

 

 

 

KOCHAJ wystarczająco DOBRZE

Dlaczego związek wystarczająco dobry jest lepszy niż związek idealny?

 

Agnieszka Jucewicz i Grzegorz Sroczyński w swojej drugiej (po bestellerowym „Żyj wystarczająco dobrze”) książce rozmawiają o współczesnych związkach z najlepszymi psychologami, terapeutami i psychoterapeutami.

Ich rozmówcami są Bogdan de Barbaro, Andrzej Depko, Alicja Długołęcka, Wojciech Eichelberger, Danuta Golec, Agnieszka Iwaszkiewicz, Stanley Ruszczynski, Anna Tanalska-Dulęba i Bogdan Wojciszke.

 

Zainspirowani przykładami własnymi, przyjaciół, a przede wszystkim czytelników dziennikarze pytają m.in.: Dlaczego dzisiaj coraz trudniej jest wytrwać w związku do „grobowej deski? Jak wybieramy człowieka na życie i czy szukanie „drugiej połówki” ma sens? Co jest klejem, który sprawia, że ludzie chcą być razem? O co się tak naprawdę kłócimy, kiedy kłócimy się o przysłowiowe skarpetki? Czy z narcyzem da się żyć? Czego mężczyźni nie wiedzą o seksualności kobiet, a czego kobiety nie wiedzą o seksualności mężczyzn? Jak pierwsze dziecko zmienia parę? Co nam mówią o związku kłótnie o pieniądze? Czy romans zawsze musi oznaczać koniec? Jak dzieci bywają używane do małżeńskich rozgrywek i jak z tym skończyć? Czy samotność w związku zawsze jest zła?

 

Ze wstępu: Naszym partnerom (ale też sobie) stawiamy coraz większe wymagania: mają być najlepszymi kompanami do zabawy, empatycznymi przyjaciółmi do rozmowy, oddanymi matkami i ojcami, mają robić błyskotliwe kariery, zarabiać górę pieniędzy, a w nocy być perfekcyjnymi kochankami. Gdy coś się psuje, wymieniamy na nowe. Tę zasadę wpojoną nam przez wolny rynek stosujemy nie tylko do tosterów i odkurzaczy, ale coraz częściej do relacji międzyludzkich. W tej książce mówimy: WYSTARCZY. „Kochaj wystarczająco dobrze”, czyli tak, by w relacji było również miejsce na trudne uczucia, dołki, a przede wszystkim na naturalną zmianę krajobrazów, które niesie wspólne życie. Naszych rozmówców pytamy, jak naprawiać to, co już mamy. Bo naprawianie ma sens.
 

Agnieszka Jucewicz (1976) dziennikarka „Wysokich Obcasów”, mama Tosi i Franka, żona Tomka, którego ma nadzieję, kocha wystarczająco dobrze:-)

 

Grzegorz Sroczyński (1974) dziennikarz „Gazety Wyborczej”, laureat Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Wojciechowskiego (2014), nagrody Grand Press (2014) i Nagrody Tygodnika "Polityka" im. Barbary Łopieńskiej (2014) za wywiady prasowe.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 marca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca