Literatura

Kolejna powieść Kate Atkinson

 

Kolejna powieść Kate Atkinson, autorki „Zagadek przeszłości” i „Przysługi”.

Upalny letni dzień. Rodzina Joanny Mason wybiera się na leniwą przechadzkę wiejską ścieżką. Za chwilę życie Joanny zmieni się na zawsze…


Trzydzieści lat później, noc. Były prywatny detektyw Jackson Brodie jedzie zatłoczonym pociągiem. Pogrążony w myślach nie przeczuwa, że jego podróż zostanie brutalnie przerwana…


Po męczącym dniu 16-letnia Reggie chciałaby odpocząć przed telewizorem.  Jednak spokojny wieczór przerywa przerażający dźwięk. Na szczęście Reggie jest z zasady przygotowana na wszelkie niespodzianki...

 

Pewnego dnia losy tych trzech osób nieoczekiwanie się splatają.

 

Perfekcyjnie skonstruowana opowieść o roli przypadku i przeznaczenia oraz o miłości i wielkiej tęsknocie. Książka obfituje we wstrząsające wydarzenia i dramatyczne zwroty akcji, ale w przeciwieństwie do klasyki gatunku nie zawsze daje ostateczne odpowiedzi, pozostawiając czytelnikowi miejsce na własne rozwiązania. Przy całej brutalności książka przynosi pociechę i odkupienie.

 

Kate Atkinson, laureatka Nagrody Costa Book Award  2013 w kategorii Powieść, przyznanej za książkę „Jej wszystkie życia” , ceniona przez krytykę i czytelników na całym świecie. Bohaterem jej czterech bestsellerowych powieści jest były prywatny detektyw, Jackson Brodie.

 

„Nie sposób odłożyć jej na bok… Czytelnik do końca trwa w przyprawiającym o dreszcze stanie zawieszenia.” „Daily Express”

 

„Trudno wyobrazić sobie powieść, której początek byłby równie fascynujący i przerażający… Atkinson najbardziej interesują mroczne zagadki ludzkiego serca.” „New York Times Book Review”

 

„Ta książka to żarliwa afirmacja miłości, dobrej zabawy i literatury, zasługująca na gromkie oklaski… Każdy powinien ją przeczytać.” „Telegraph”

 

„Zabawna, ożywczo błyskotliwa... Kate Atkinson należy do rzadkiego gatunku autentycznie nieprzewidywalnych pisarzy.” „Guardian”

 

„Nie jest to tradycyjny kryminał, choć trzyma w napięciu i mnóstwo w nim nierozwikłanych zagadek. To jedna z tych rzadkich powieści, które wymykają się wszelkim próbom zaszufladkowania… Pełna zaskakująco prawdziwych spostrzeżeń i wnikliwych obserwacji dotyczących ludzkiej natury.” „Sunday Times”

 

„Atkinson łamie wszelkie zasady i nigdy nie zapomina, co jest najważniejsze… Jeszcze nie czytaliście? Szczęściarze!” „Seattle Times”

 

 

Wydawnictwo Czarna Owca

Autor : Kate Atkinson

Tytuł: Kiedy nadejdą dobre wieści?

Premiera:  29 lipca 2015

Wydanie pierwsze

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 lipca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca