Literatura

"Opactwo świętego grzechu" Sue Monk Kidd

Druga powieść w dorobku autorki Sekretnego życia pszczół i Czarnych skrzydeł! Zekranizowana pod oryginalnym tytułem Tron syreny z Kim Basinger w roli głównej.

Literatura gatunku southern coraz częściej gości na naszych rodzimych półkach, przenosząc czytelników na parne, przesączone zapachem magnolii południe Stanów Zjednoczonych. Jest to kraina wielkich skrajności i obsesji, z których rodzą się niezwykłe historie będące intrygującymi studiami ludzkich zachowań i psychiki.

 

Wydawnictwo Literackie wydało właśnie drugą powieść autorki Sekretnego życia pszczół, którą zekranizowano pod oryginalnym tytułem Tron syreny z Kim Basinger w roli głównej.

 

Historia ta przenosi nas do Karoliny Południowej, u której wybrzeży leży urokliwa wysepka Egret z zabytkowym klasztorem benedyktynów, przez miejscowych nazywanym opactwem świętego grzechu. To magiczne miejsce, gdzie przechowywany jest na wpół religijny, na wpół mityczny relikt - bogato zdobione krzesło zwane tronem syreny. Związana z nim legenda o celtyckiej bogini Senarze, która zanim stała się świętą, była kobietą-rybą, legła u podstaw tej niezwykłej i bardzo osobistej książki.

 

Więcej szczegółów o tej intrygującej pozycji znajdziecie na stronie Wydawnictwa Literackiego.

A u nas już wkrótce będzie mogli przeczytać jej recenzję!

 

Sue Monk Kidd, Opactwo świętego grzechu

Wydawnictwo Literackie, 2015r.

Liczba stron: 347


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 sierpnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca