Literatura

Kim są tytułowe „Kobiety Mafii”

P_ „7 kobiet mafii” to historia, w której odnaleźć można elementy fantasy, kryminału, thrillera a przede wszystkim czarnej komedii.

Ta zabójcza mieszanka odmierzona w idealnych proporcjach zabierze Was w świat pełen kontrastów oraz nieprzewidywalnych zwrotów akcji.

 

Czując nadchodzący kres swych dni, wcielenie diabła na ziemi, Malcolm Seth postanawia rozliczyć się ze światem. Spisuje swoją biografię, zamyka ją w walizce, a kluczyk do niej daje córce na osiemnaste urodziny, prosząc by po jego śmierci zajrzała do niej i sama go oceniła. Kiedy jednak walizka znika w tajemniczych okolicznościach rozpoczyna się tragikomiczny wyścig toczony spiętrzoną falą absurdu…

 

Kim są tytułowe „Kobiety Mafii”? Jaką rolę odgrywają w powieści Mateusza Wieczorka i dlaczego jest ich siedem, a nie np. pięć czy dziesięć? Okazuje się, że kobiety w powieści „7 Kobiet Mafii” pełnią bardzo ważną rolę. To od nich wszystko się zaczęło. To one kierowały życiem mężczyzn, a w szczególności jednego – kochliwego szefa mafii, który bez kobiety nie potrafił żyć, ale także nie pozwalał, by przejmowała ona kontrolę nad jego życiem. Będąc w różnych związkach nauczył się, że łatwo popaść w odrętwienie, stagnację i stać się nieuważnym – a na to w swoich „fachu” nie mógł sobie pozwolić. Pech chciał, że – Malcolm Seth – szef mafii, traci bardzo cenną walizkę. Walizkę, w której gromadził dowody swoich zbrodni. Do jej odzyskania zatrudnia jednego ze swoich najlepszych i najbardziej zaufanych ludzi – Zarena Mammona. Zaren wierny i oddany szefowi – bez mrugnięcia okiem zgadza się wykonać zlecenie. Nie jest jednak świadom tego, że w związku z tym przeżyje najbardziej nieprawdopodobny dzień w swoim życiu. Odkryje także prawdę o swojej zmarłej matce. Czy wtedy nadal pozostanie posłuszny Malcolmowi Sethowi? Czy prawda pozwoli mu na dokończenie zlecenia, czy może wzbudzi w nim ludzkie odruchy i każe ukarać winnych? Zaskakującego wyjaśnienia tej zagadki szukaj w powieści Mateusza Wieczorka - „7 Kobiet Mafii”.


przysłano: 17 sierpnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca